Молитви за мир в Україні

pokrovЦі молитви про мир та захист Української держави від ворогів підносяться у Спасо-Преображенському соборі за кожною Божественною літургією.

Прохання на потрійній єктенії

Господи Боже наш, сильний і кріпкий у битві, Тебе на поміч, недостойні, призиваємо й смиренно молимо: простягни милостиво руку Твою й покрий країну нашу від війни, лихоліття й страждань. Не на лук свій уповаємо, й не зброя наша порятує нас, але про Твою всемогутню поміч благаємо: збережи Батьківщину нашу в мирі, пом’якши милістю Твоєю серця ворогів зачерствілі, злі наміри їх відверни, молимось Тобі, Великодержавний Царю, вислухай нас і помилуй.

Споглянь із небес, Владико, й не дай ворогам нашим меч свій здійняти, й лук свій натягнути, аби вразити нас – недостойних рабів Твоїх, які правовірно тебе славлять. У скорому часі зміни скорботу нашу на радість, а біду на твердий мир. Не допусти страждань матерів та сліз дитячих, а їх молитви за нас грішних і непотрібних прийми як кадило благовонне перед Престолом Величі Твоєї, подаючи Україні нашій мир і спокій; сердечно молимось Тобі, Благодійнику Милостивий, вислухай нас і помилуй.

Молитва за Українську державу

Господи Боже наш, Ти Бог Єдиний на небесах і на землі, Ти володієш усіма царствами й народами. В руках Твоїх міцність і сила, й ніхто опиратися Тобі не може. Ти сидиш на херувимах і Тебе безперестанно оспівують серафими, тож що може проти Тебе людина? Приклони, Господи, вухо Твоє й почуй; споглянь очима Твоїми й побач злі наміри ворогів наших. Віримо, що Ти один Милостивий і Сильний, і можеш позбавити нас від рук їхніх. Ти зберіг раба Твого Давида від руки сильного, вкотре показавши, що сила Твоя в немочі звершується, і прийняв журбу серця Езекії, подавши йому продовження років життя. Подай же мир і спокій боголюбивому народові нашому, й не віддай нам за гріхи наші. Бо пам’ятаємо слова Спасителя нашого, Єдинородного Сина Твого й Господа нашого Ісуса Христа: «Всі, хто взяв меч, від меча загинуть». Тож не на зброю нашу, а лише на Тебе надію покладаємо, силу Твою відаючи. Ти твориш чудеса, від Тебе перемога й поразка. Даруй Україні нашій мир глибокий і непорушний, від війни та нашестя супротивників оберігаючи, й усе благе на користь душевну й тілесну подаючи.Бо Ти є Бог милості, Цар миру й Спаситель душ наших, і тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині й повсякчас, і на віки віків. Амінь.

9 thoughts on “Молитви за мир в Україні

 1. Вражена та зворушена до глибини душі та серця… Такими молитвами й живе Україна,моя родина,я! Спаси та Сохрани Господи на многія і благія літа духовенство та парафіян Спасо-Преображенського собору. Щиро вдячна)))

 2. Хочеться щоб такі гарні молитви звучали у всіх храмах УПЦ, а не такі як у нас про якийсь розкол у державі

 3. Підкажіть, будь-ласка, де можна придбати молитовник УПЦ з молитвами на українській мові в Чернівцях чи Чернівецькій області. Буду дуже вдячний за відповідь на електронну пошту. Спаси Господи!

 4. Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив особливе молитовне правило для всіх вірян на час Хресної ходи миру в Україні

 5. Підкажіть, будьласка, де можна придбати/скачати молитовник та молитовний псалтир УПЦ українською мовою

  • Доброго дня, Вікторе!
   Наразі у видавництві “Дух і Літера” друкується молитовник українською мовою. Його можна буде придбати на сайті видавництва.

 6. Хотів придбати біблію українською мовою, але у вас не знайшов, хоча частина богослужіння вашого українською. Це трохи розчарувало, бо живемо в країні де українська – основна і державна мова.
  Чи будуть в продажі Біблії українською мовою у цьому соборі?

  • Шановний Дмитро, Христос народився! На жаль, зараз у церковній лавці закінчилися Біблії українською мовою, але невдовзі обов’язково будуть знову. З повагою, священик Андрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *