Молитва до Господа про милість до Золотоверхого Київа

1210704441_kiev_029Милосердний Господи, Боже Слово й Іпостасна Премудрість, Ти з безмежного милосердя Твого зволив стати людиною, щоб спасти нас!

Не відвертай лиця Твого від рабів Твоїх. Зглянься на нас і змилуйся над нами, недостойними рабами Твоїми, і містом нашим, що збудували, храмами і чесними обителями прикрасили й доручили Тобі отці наші — святі Володимир і Ярослав — як образ Вишнього Града Єрусалима і матір міст руських!

Хоч і згрішили ми, Господи, перед Тобою, але Тебе єдиного шукаємо, до Тебе припадаємо, на Твої щедроти надіємось! Прийми ж, Господи, журбу сердець наших! Зміцни нас у покаянні й віднови в чистоті правди душі наші!

Поглянь милостиво на нас, і не засуди нас за ділами нашими, а спаси з ласки та милосердя Твого!

Згрішили ми і зло вчинили — гордощами і пихою засліпили очі серця свого, втратили єдність і братолюбство, заплямували білосніжні ризи Святого Хрещення і не зберегли багатства Премудрості, яке Ти ввірив батькам нашим.

Каємось, плачемо, просимо і молимо: відкрий нам щедру десницю Твого милосердя, спаси і помилуй нас!

На Тебе, Господи, уповаємо в час цей, коли стривожилися і переповнилися скорботою душі наші! Зболеним серцем, із сльозами молимось Тобі: відверни напади ворогів видимих і невидимих, напоум правителів наших, спини братовбивчу ворожнечу, даруй однодушність і єдність Церкві Твоїй і, доки стоїть світ, не віддавай нас у руки чужих, не позбав Свого нас благословення, щоби не назвали місто Твоє — полоненим, а паству Твою — чужинцями на своїй землі. Зміцни нас у виконанні заповіді Твоєї, щоби ми ближнього свого як самого себе любили, ворожнечу лише проти гріха мали і зло добром перемагали.

Зглянься, Боже Слово, на людей Своїх, бо коли Ти милостиво споглядаєш на нас — у мирі й добрі живемо, а коли відвертаєш відвертаєш погляд Свій через неправди наші — знемагаємо від спокус, втрачаємо єдність, зникаємо немов порох перед лицем вітру.

Прости нам провини наші, не пом’яни беззаконня нашого, але покрий нас любов’ю Твоєю і безмежним милосердям Твоїм, Господи, зупини гнів Твій праведний і не вчини з нами, як з давнім Єрусалимом, що відвернувся від Тебе через гординю свою, але спаси і збережи нас, як ніневітян, що покаялися.

Господи Благий, не залиши ж творіння Твоє, адже Ти сказав: просіть і одержите! Смиренно благаємо Тебе: не понехтуй нами і знову прийди в місто Твоє щедрою милістю Твоєю, невидимо увійшовши в його Золоті ворота. Простягни руку Твою невидиму від Вишнього граду й благослови місто наше величчю і красою нового Єрусалима. Звесели серця наші Благовіщенням благодаті Твоєї, на честь якого спорудили храм на Великих вратах отці наші, щоб благословення і радість, сповіщені колись Святій Діві — «радуйся, обрадувана, Господь з Тобою» — перебували також і з містом нашим, і в серцях наших!

Господи Іісусе Христе, Всеблагий Господи, Божа Іпостасна Премудрість і Слово! Зглянься на рабів Твоїх, прожени ворогів видимих і невидимих, припини розбрат та руїну, благослови нас мудрістю, навчи любити один одного нелицемірно, поверни мир народу нашому, а давньому храму Софії Премудрості Твоєї — молитву церковну! Молимо тебе, Господи, пошли з небес Архістратига воїнств ангельських, покровителя міста нашого, архангела Михаїла, щоби він, за даною йому благодаттю, відігнав вогяним мечем своїм всі козні лукавого та зруйнував всі злі задуми його, а правду і добро захистив.

Нехай Молитовницею перед Тобою, Господи, буде нам, рабам Твоїм, Пресвята Богородиця — Матір і Заступниця наша, Яка обрала Собі оселею місто наше і в Уділ Собі — землю нашу. Молитвами Її, Господи, даруй нам благодать і милість Свою, аби з милосердя Твого І ми, немічні та грішні, в єдності віри могли спільно славити Тебе, нашого Господа, у Царстві Отця Твого і Бога нашого зі Святим Духом навіки. Амінь.

Складено на основі давніх молитов

Олександр (Драбинко),
митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський
21.ІІ.2014 р.

2 thoughts on “Молитва до Господа про милість до Золотоверхого Київа

  1. Дякую! Чудова молитва! Достатньо зрозуміла і разом з тим наповнена церковним поетичним стилем.

  2. Вибачте за зауваження, але невеликі опечатки в тексті є:
    1. В назві вірно “КиЄва”
    2. У 8 абзаці двічі написано “відвертаєш”: “а коли відвертаєш відвертаєш погляд Свій через неправди наші”
    3. В передостанньому абзаці пропущена “н” в слові “вогяним”: “відігнав вогяним мечем своїм всі козні лукавого “.
    Не публікуйте цей коментар, будь ласка:-)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *