Паломництва

У cпівпраці з Паломницьким центром “Фавор” Спасо-Преображенський собор організовує паломництва до Святої Землі та в інші країни.

Традиційно на вересень ми збираємо групи до Святої Землі з найкращими знижками на переліт.

У серпні 2021 року паломницька група побувала на Святій Горі Афон. Впродовж п’яти днів паломники відвідали 13 монастирів, скит пророка Іллі та румунську каливу св. Георгія. Дуже гостинно паломників приймали в монастирях Пантократор, Ксенофонт, Іверон, Новий Есфігмен. Невдовзі після цього на святкування 30-ї річниці Незалежності нашої держави до нас прибули гості зі Святої Гори Афон: старець архімандрит Гавриїл, ігумен монастиря Пантократор, та іконописець монастиря Ксенофонт отець Лука, який написав Томос про автокефалію нашої Церкви, та насельники цих монастирів.

На березень 2020 р. було розроблено оригінальну програму та організовано паломництво до біблійної Месопотамії на сході Туреччини, із відвідинами Харрану, Едесси, Мідьята, Мардіна і Гьобеклі-Тепе. Через запровадження карантинних обмежень з причини пандемії коронавірусної хвороби подорож у запланований термін провести не вдалося. Маємо надію, що подорож зможемо здійснити у 2021 році.

У лютому 2020 р. розроблено і проведено паломництво до Святої Землі. Українські прочани на чолі з керівником групи протоієреєм Андрієм Дудченком помолилися на життєдайному Гробі Господньому і на Голгофі, вклонилися місцю Різдва Христового, піднялися на гору Фавор, побували на Єлеонській горі та у Гефсиманії, відвідали Назарет, Кану Галилейську, Капернаум, Йордан, Іерихон, лавру святого Сави Освяченого і кіновію преподобного Феодосія Великого.

У листопаді 2019 р. паломницька група єпископів, кліру та вірян Православної Церкви України, організована Паломницьким відділом Вінницької єпархії ПЦУ та Паломницьким центром «Фавор» на чолі з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном і митрополитом Переяславським і Вишневським Олександром відвідала святині Греції, зустрічалися і співслужили з ієрархами і духовенством Елладської Православної Церкви.

У жовтні 2019 р. Паломницький центр «Фавор» долучився до набору групи у паломництво до Святої Гори Афон, за програмою, організованою Паломницьким центром «Воскресіння» Рівненської єпархії Православної Церкви України. Учасники групи молилися за богослужінням з нагоди 200-річчя відновлення головного храму монастиря Ксенофонт, яке очолив Вселенський Патріарх Варфоломій І у співслужінні єпископів Константинопольського Патріархату, ігуменів 7 афонських монастирів та численних паломників і гостей у священному сані. Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр і Голова Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору в Києві Ігор Лисов передали вітання архімандриту Алексію, ігумену монастиря, яке вручив клірик собору священник Ростислав Воробій.

У вересні 2019 р. організовано і проведено паломництво до Ізраїлю та Йорданії. Ексклюзивна програма паломницького туру була розроблена Паломницьким центром «Фавор». Групу очолив голова Паломницького центру прот. Андрій Дудченко. За вісім днів паломники відвідали головні святині Ізраїлю та Йорданії, а також побували в декількох розкопаних стародавніх містах, куди рідко потрапляють паломники.

У травні 2019 р. розроблено маршрут, організовано і проведено паломництво до Кападокії в Туреччині. Паломники відвідали скельні монастирі, засновані свт. Василієм Великим, батьківщину свт. Григорія Богослова та присвячену йому церкву на місці родового маєтку святителя, місце народження св. рівноап. Ніно, просвітительки Грузії, батьківщину св. вмч. Георгія Побідоносця, місце життя св. прав. Іоана Руського, місце подвигу стовпників, кафедральний комплекс Селіме і церкви у каньйоні Ихлара тощо.

2018: паломництво до Святої Землі відбулося у жовтні. У травні ми відвідували Грузію.

Можлива за запитом організація приватних турів особисто для бажаючих – від 1 чоловіка. Співпрацюємо тільки з кращими гідами та надійними партнерами в Ізраїлі. Можемо організувати подорож у зручний час по авторській програмі, враховуючи побажання паломників. Можна також домовлятися про служіння літургії для групи у деяких храмах Святої Землі під час паломництва. Так само раді запропонувати спеціально розроблені варіанти програм для родин з дітьми, для молоді, для пенсіонерів тощо. Пишіть нам: info@preobraz.kiev.ua

Спогади про минулі поїздки:

Свята Земля. Спогади паломниці Марії (вересень 2012).

Місто, до якого веде Господь. Лілія Клочко. Вересень 2012, Свята Земля.

Кілька вражень від першого паломництва до Святої Землі. Прот. Андрій Дудченко, вересень 2011.

Всі публікації сайту з тегом “паломництво

Паломницька група “Ліко-град” у Назареті. Вересень 2012

Статті про паломництво

Місто Давида та археологічний парк Офель в Єрусалимі

Ейн Прат та лавра преподобного Харитона Сповідника (Фаранська лавра)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *