Протодиякон Дмитро Самойленко

Протодиякон Дмитро Григорович Самойленко. Народився 6 лютого 1987 року в місті Нікополь Дніпропетровської області. Батько – Самойленко Григорій Миколайович, шахтар. Мати – Самойленко Ірина Олександрівна, вчителька молодших класів.

День ангела: 24 лютого.

1994-2004 роки – навчання у середній школі №2 м.Першотравенська, Дніпропетровської області, також у дитячій музичній школі м.Першотравенська за класом акордеону. Під час навчання у школі постійно відвідував Свято-Введенський храм м.Першотравенська, де ніс пономарський, дзвонарчий та хоровий послух. Навчався у недільній школі при Свято-Введенському храмі.

2004 року вступив до Бєлгородської Православної духовної семінарії (з місіонерським спрямуванням), що в місті Бєлгород (Російська Федерація).

Під час навчання в семінарії ніс послух співця хору духовної семінарії, співця хору Преображенського кафедрального собору міста Бєлгород, помічника технічного редактора журналу “Місіонерський огляд”. У складі хору духовної семінарії мав богослужебну та гастрольну практику в містах Москва, Курськ, Петропавловськ-Камчатський, а також в містах і селищах Бєлгородської області.

Проповіді о. Дмитра:

2005 рік – участь у рок-опері “Небо на землі” композитора Володимира Соколова, художнього керівника експериментального авторського Театру Пілігримів (м.Іркутськ). Брав участь у прем’єрах в містах Бєлгород та Старий Оскол.

Жовтень 2005 року – участь у місіонерському відрядженні до міста Петропавловська-Камчатського Камчатського краю, селищ Корф та Тілічіки Корякського автономного округу. Участь у святкуванні, присвяченому 300-річчю Православ’я на Камчатці.

19 серпня 2007 року у Преображенському кафедральному соборі міста Дніпра (тоді – Дніпропетровськ) Високопреосвященнішим Іринеєм, Митрополитом Дніпропетровським та Павлоградським, рукопокладений у сан диякона.

Після проходження дияконської практики призначений кліриком Свято-Троїцького кафедрального собору міста Дніпра.

4 лютого 2008 року призначений дияконом у відрядженні у Свято-Пантелеймонівський храм міста Дніпра до особливого розпорядження правлячого архієрея.

11 серпня 2008 року нагороджений правом носіння подвійного ораря.

30 січня 2010 року призначений кліриком Свято-Троїцького кафедрального собору міста Дніпра.

24 квітня 2011 року возведений у сан протодиякона із правом носіння камілавки.

2013-2014 роки – навчання у Дніпровській Академії Музики (тоді – Дніпропетровська консерваторія ім.Глінки) за фахом “Академічний спів” у класі лауреатки міжнародних та всеукраїнських конкурсів Гопки Оксани Віталіївни. Під час навчання у консерваторії брав участь у багатьох майстер-класах. Учасник (соліст хору) щорічного міжнародного фестивалю “Музика без меж”.

2016-2018 роки – співець камерного ансамблю “Воскресіння” в місті Дніпрі під керівництвом Воскресенської Олени Миколаївни. Ансамбль брав участь у багатьох церковних та громадських заходах і фестивалях, є неодноразовим дипломантом церковних фестивалів. У складі ансамблю мав богослужебну та гастрольну практику в містах Барі (Італія) та Софія (Болгарія).

У липні 2018 року брав участь у міжнародному конкурсі “Ukrajinski solo pjevanja”, який проходив у місті Рієка (Хорватія). Отримав диплом лауреата II ступеня у категорії “Дорослі виконавці. Соло”.

Після проведення Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, керуючись власною волею та патріотичними почуттями, висловив бажання нести послух у автокефальній Православній Церкві України.

З 12 лютого 2019 року указом Високопреосвященнішого Олександра, Митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського, прийнятий у клір Спасо-Преображенського собору міста Києва.