Ставропігія

Громада нашого собору зареєстрована як ставропігійна. Ставропігією називають особливий статус, який присвоюють деяким православним монастирям, лаврам та братствам, а також соборам, який переводить їх у підпорядкування безпосередньо Предстоятелю Церкви.

Буквальний переклад слова “ставропігія” з грецької мови означає “поставлення хреста”. Класичний приклад ставропігії – діючі нині 20 монастирів Афону, підпорядковані Вселенському Патріарху. З 1592 по 1688 рр. його ставропігією була й Києво-Печерська Лавра.

Статус ставропігії Спасо-Преображенского собору означає, що він не входить до структури благочинь міста Києва, але перебуває безпосередньо під опікою Предстоятеля Церкви.

8 thoughts on “Ставропігія

 1. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи є в Україні діючі храми Константинопольского патріархату?

 2. Добрый день! Скажите пожалуйста, собор считается все еще УПЦ МП или уже под офомором Константинопольского патриархата?

  • Доброго дня. Шановний Олександре, жодних змін у підпорядкуванні парафії впродовж останніх восьми років (від дня освячення собору Блаженнішим Митрополитом Володимиром) не відбувалося. Ми належимо до Української Православної Церкви. З повагою, священик Андрій.

 3. Із святом! Скажіть, будь ласка, чи змінилось підпорядкування вашої парафій після собору від 15.12.18 року?

  • Клірики, які служать в соборі, належать до Православної Церкви України.

 4. webpadre on 07.11.2018 at 19:11 said:
  Доброго дня. Шановний Олександре, жодних змін у підпорядкуванні парафії впродовж останніх восьми років (від дня освячення собору Блаженнішим Митрополитом Володимиром) не відбувалося. Ми належимо до Української Православної Церкви. З повагою, священик Андрій.
  webpadre on 19.12.2018 at 20:37 said:
  Клірики, які служать в соборі, належать до Православної Церкви України.
  п.с.: де прочитати про цю зміну? Або короткий коментар – якому Предстоятелю Церкви підпорядковується Собор за Ставропігією. Дякую. З повагою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *