Митрополит Олександр Драбинко про перехід церков Московського патріархату до ПЦУ

Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко) розповів в ефірі 24 каналу, що ми не повинні забувати, що в Україні йде війна, яку благословив Патріарх Кіріл, адже сам він є главою Московського Патріархату. Тому в Україні триває процес виходів громад з УПЦ МП.

За його словами, в процесі приєднання парафій колишнього Московського Патріархату до ПЦУ спостерігається певна тенденція, яку можна розділити на 3 етапи:

– Один із них – так званий “рух непоминаючих”. Це єпархії, які відмовилися від згадування Патріарха Кіріла під час богослужінь.

– Другий – це ті єпархії, які заявляють про бажання створити помісну Українську Православну Церкву і повний вихід з Московського Патріархату, але досі чекають рішення керівництва Церкви.

– Третя частина – це єпархії, які вже виходять або заявили про намір вийти з Московського Патріархату. Таких парафій на сьогодні, на жаль, не стільки, скільки б мало бути.

Митрополит Епіфаній наголосив, що на сьогодні реально приєдналися до УПЦ більше 50 церков Московського Патріархату, ще 100 – заявили про свій намір це зробити. Деякі парафії кажуть, що зроблять це в мирний час, після перемоги,– розповів владика Олександр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.