Церква Греції: Цій війні немає виправдання

Православна Церква Греції піднімає свій голос на знак протесту проти «насильницького вторгнення російських військ і війни в Україні», водночас підкреслюючи неспроможність усіх – навіть церковних лідерів – запобігти цій війні.

Священний Синод Елладської Церкви через окружне послання, прочитане в усіх церквах країни, засуджує війну в Україні, повідомляє Ethos з посиланням на Orthodoxtimes.com.

«Жодна провокація, жодні домагання і жоден привід не можуть виправдати жорстокості війни», – зазначив Синод. «Війна не тільки не вирішує проблеми, але вона живить коло насильства, ненависті, болю, викорінення, біженців, голоду та втрат самого людського життя, яке, як християни, ми повинні поважати, захищати та шанувати».

Мирних жителів бомбардують, жертвами вважаються навіть дітей, руйнують святі храми та монастирі, життєво важливу інфраструктуру та пам’ятки багатовікового культурного значення знищують, черги біженців, які відчайдушно шукають шляхи порятунку. Більше того, існує небезпека ядерної катастрофи, хоча ніщо не виключає, що війна матиме всесвітній ефект», – застерігає Церква Греції.

У зверненні також зазначено, що Церква вже співпрацює з Міністерством міграційної політики та його структурами щодо прийому українських біженців і особливо дітей.

«На жаль, – підсумовує Священний Синод, – через ці трагічні ситуації (проявляється) наша неспроможність як людей, а особливо як християн, навіть як церковних керівників, жити в мирі, заповіданому нам Христом», і закликає всіх молитися і робити все, що вони можуть, щоб якнайшвидше покласти край трагедії війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *