Богослужіння Різдва Христового

Запрошуємо долучатися до різдвяного богослужіння Спасо-Преображенського собору Православної Церкви України в Києві!

Проповідь:

Далі запрошуємо переглянути фотогалерею свята і повні записи богослужінь.

Трансляція богослужінь ведеться за підтримки Голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова. Записки на поминанням за богослужінням у нашому соборі приймаються онлайн тільки через сторінку за цим посиланням.

Всенічне бдіння, що служиться ввечері 6 січня (початок о 17:00), починається з Великого повечір’я – це служба, що правиться “після вечері”. Тут співають величний гімн “З нами Бог”, де устами пророка Ісаї сповідується велич Бога серед усіх народів землі. На літії після трикратного співу тропаря Різдва Христового благословляють хліб, пшеницю, олію та вино. Далі починається утреня, за якою читають розповідь євангеліста Матфея про Різдво Христове.

Центральна тема Божественної літургії, що відправляється у самий день Різдва Христового (7 січня о 0:00, 7:30, 9:00 – остання з трансляцією онлайн), – втілення Сина Божого. Читають уривок з Послання до Галатів апостола Павла: “Коли настала повнота часів, послав Бог Сина Свого Єдинородного, що родився від жони, та став під Законом, щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли. А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина Свого, що викликує: Авва, Отче! Тому ти вже не раб, але син. А як син, то й спадкоємець Божий через Христа”. Через Різдво Христове всі ми – християни – через віру у Спасителя стали дітьми Божими.

Євангеліє від Матфея за літургією розповідає про поклоніння волхвів. Це були мудреці зі Сходу, яких привела до Спасителя Вифлеємська зоря. З приходом волхвів пов’язане перше мучеництво за Христа: дізнавшись від волхвів про те, що вони прийшли вклонитися народженому Царю Юдейському, цар Ірод наказав вбити усіх немовлят у Вифлеємі та околицях. Але ангел сповістив Йосифу Обручнику про задум Ірода та, щоб спастися, наказав тікати в Єгипет.

За літургією Різдва Христового, як за кожною літургією, центральна священнодія – це освячення хліба і вина в Тіло і Кров Христові. Головна подія свята – наше поєднання зі Спасителем, який запрошує всіх вірян взяти участь у трапезі Свого Царства. Тому особливо у великі свята, такі як Різдво, варто причащатися.

Фотогалерея свята

Використані фото Максима Сидоренка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.