Богослужіння Надвечір’я Різдва Христового

Запрошуємо долучатися до різдвяного богослужіння Спасо-Преображенського собору Православної Церкви України в Києві!

Великі Часи (початок 6 січня о 8:00)– особливі служби, які відправляються тільки у Святвечір Різдва, у Надвечір’я Водохреща та у Велику П’ятницю. На відміну від звичайних часів, тут читають пророцтва Старого Завіту, що говорять про пришестя Спасителя, Апостольські настанови та уривки з Євангелія про Різдво. До часів додаються Зображальні – короткий чин з євангельських Блаженств, Символу віри та деяких молитов.

Літургія святителя Василія Великого у Святвечір поєднується з вечірнею. Спочатку відправляється святкова вечірня – зазвичай одразу після закінчення Великих Часів та Зображальних. Слід зазначити, що богослужбовий день починається з вечірні, тому ця служба відповідає вже наступному дню – тобто, святу Різдва Христового. Це є вечірня Різдва Христового, за якою співають красиві та глибокі за змістом стихири та читають пророцтва Старого Завіту. Після цих читань одразу починається літургія – читається Апостол та Євангеліє (розповідь євангеліста Луки про Різдво Христове), і далі за чином святителя Василя Великого відправляється Божественна літургія.

Після літургії дозволяється вживати пісну їжу. За традицією, страва цього дня – кутя з пшениці, меду та солодощів. Вживати її можна після літургії. Звичай постувати аж до заходу сонця походить від того, що, як було сказано, літургія починається з вечірні, тобто в давнину ця служба відправлялася ввечері. І після літургії дозволялася трапеза.

Трансляція богослужінь ведеться за підтримки Голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова. Записки на поминанням за богослужінням у нашому соборі приймаються онлайн тільки через сторінку за цим посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *