Клірик собору долучився до експертної групи щодо вироблення української рецепції документу Вселенського Патріархату «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви»

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у духовно-релігійному центрі на честь святого архістратига Божого Михаїла в с.Озерне Чернігівської єпархії 11 грудня 2021 року відбулася зустріч експертної групи щодо вироблення української рецепції документу Вселенського Патріархату «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви». З благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра в роботі експертної групи взяв участь клірик нашого собору протоієрей Андрій Дудченко.

Перед початком заходу учасники зібрання помолилися у Петропавлівському храмі. Далі відбулося робоче засідання, участь у якому взяли митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, священники – представники монастирів, духовних навчальних закладів й Синодальних установ Православної Церкви України, перекладачі документу, науковці та громадські діячі.

Під час обговорення йшлося про перший розділ документу – «Вступ. Час служити Господу». Учасники поділилися своїми коментарями стосовно зазначеного тексту та погодили механізми й форми подальшої роботи.

Було визначено, що кожному наступному розділу буде присвячено окрему зустріч. Українська експертна група відбиратиме найважливіші цитати, формулюватиме коментарі, власні питання, глосарій, бібліографію й методичні додатки. У підсумку заплановано вихід друкованого та електронного видання, до якого увійде сам текст документа Вселенського Патріархату та відповідні українські напрацювання.

Зустріч експертної групи було організовано Управлінням у справах молоді ПЦУ, як відповідь на заклик Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія щодо рецепції рішень Святого і Великого Собору на Криті. Оскільки документ «За життя світу: на шляху до соціального етосу Православної Церкви» є виявом і продовженням роботи, розпочатої цим Собором, то така діяльність сприятиме поглибленню його рецепції в Україні.

Це сучасне богословське видання покликане також бути важливим елементом у навчанні студентів духовних навчальних закладів, у соціальному служінні, роботі з молоддю й парафіяльній діяльності та зможе продемонструвати сучасний погляд Церкви на актуальні питання сьогодення.

Прес-служба Київської Митрополії ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.