Богослужіння на свято Введення у Храм Пресвятої Богородиці

Введення у Храм Пресвятої Богородиці — одне з дванадцяти головних свят Православної Церкви, яке відзначається 21 листопада / 4 грудня. Відоме з VIII століття. В основу свята покладено апокрифічні твори, зокрема “Протоєвангеліє Якова”, написане близько 160 року. У них йдеться про те, що коли Діві Марії виповнилося три роки, її батьки Йоаким і Анна привели дівчинку до Єрусалимського Храму для виховання, і вона самостійно піднялася п’ятьнадцятьма високими сходинками.

У богослужінні свята оспівується ідея входження Діви Марії до Святого Святих — у глибину спілкування з Богом. До Святого святих Єрусалимського Храму міг заходити тільки первосвященник раз на рік. Святеє святих являло присутність невидимого Бога посеред Свого народу. Слава Божа, що перебувала у Святому святих, наповнила Діву Марію, так що вона сама стала храмом, що вмістить у себе Сина Божого. Її служіння унікальне, але у неї будуть і наступники — християни, адже всякий, хто істинно вірує в Бога, сам стає Його храмом.

* * *

Каже Марії Ганна:
Чиста моя, бездоганна!
Ми йдемо сьогодні до Храму,
на велику Храмову гору!
Там високі Господні брами,
там старці вивчають Тору,
там ріжуть для Бога ягняток,
там Спасіння початок.

Каже Ганна Якіму:
не буває вогню без диму,
не вмирає жертва даремно,
окропляючи землю кров”ю
бо для Господа це приємно –
страждання разом з любов”ю
з жертовника вище й вище…
на землі – лише попелище.

Каже Марія Ганні:
Приходять часи останні,
Мабуть Спасіння близько
якщо, тримаючи руку
батька, іде дівчисько
до Храму, й не можна руху
Божого припинити.
Я дитина – будьмо як діти.

Каже Якім: Маріє!
Божа сила в дівчині діє.
Хай читає, хто має очі,
у Книзі Письмо Господнє –
Подолає сім”я жіноче
сім”я Змія сьогодні.
Дав Господь тобі долю –
суміш радощей й болю.

Каже Марія: Знову
підкоряюсь я Божому Слову,
в Храм піду, якщо треба,
народжу від Духа Сина
Досягну до самого неба,
Й зникне людська провина.
Й заспівають янгольскі зграї
й усім буде місце в раї.

4.12.16.
Борис Херсонський

У суботу 4 грудня в нашому соборі буде звершено дві Божественні літургії: на 7:30 і 9:00 ранку. Всенічне бдіння напередодні свята і пізня літургія будуть транслюватися наживо на цій сторінці. Запрошуємо приєднуватися до молитви у Спасо-Преображенському соборі Православної Церкви України в Києві! Прохання на молитву (записки за здоров’я чи за упокій) просимо подавати за цим посиланням.

Усі записки, які ви подаєте онлайн, читаються за богослужінням у нашому соборі. Щиро дякуємо усім вам, дорогі браття і сестри, за пожертви, які ви робите на підтримку нашої парафії. Нехай Бог благословить вас і усіх ваших рідних і близьких, усіх, за кого просите молитися, миром і міцним здоров’ям. Недужим скорішого зцілення та укріплення сил. Усіх же спочилих нехай прийме Всевишній Отець до Своїх небесних осель.

Всенічне бдіння:

Божественна літургія:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.