Запрошуємо у паломництво до Грузії у липні та серпні!

Паломницький центр “Фавор”, який діє з благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, запрошує у паломництво до святинь Грузії! Дати турів: 24-29 липня та 26-31серпня 2021 року.

Програма паломництва:

1 день. Виліт з Києва. Приліт до  Тбілісі.  Сіоні, Метехі, Нарікала, Анчісхаті. 

Ночівля в Тбілісі.

Сіонський собор (VI-VII ст.) в ім’я Успіння Богородиці, названий на честь Єрусалимського Сіону. Тут зберігається найбільша святиня Грузії – хрест святої Ніни, зроблений з двох шматків виноградної лози і перевитий власним волоссям просвітительки Грузії. Також в соборі знаходиться і чесна глава апостола Фоми. У 1828 році в Сіоні відбулося вінчання Олександра Грибоєдова та Ніни Чавчавадзе. Сьогодні Сіоні – резиденція грузинського патріарха.

Храм Метехі (1278-1289 рр.) – це прекрасна церква на березі річки Кури, тут похована перша великомучениця грузинська – Шушанік, цариця Ранська, замучена чоловіком – язичником в V столітті. 

Фортеця Нарікала (IV в .) – найвідоміший і древній пам’ятник Тбіліської старовини, на її території знаходиться храм святого Миколая. 

 Анчісхаті (VI століття) – найдавніший кам’яний храм Богородиці, в якому 200 років зберігалася ікона Спаса Нерукотворного – одна з найбільших святинь Грузії з кафедрального собору м Анчи (зараз ця знаменита ікона знаходиться в музеї мистецтв Грузії).

2 день. Сніданок. Мцхета.   Джварі, Светицховелі,  Уплисцихе,  Переїзд в Ахалцихе. Ночівля в Ахалцихе.   

Мцхета (25 км) – стародавня столиця Грузії. Тому це давнє місто називають “Другим Єрусалимом”. Сюди принесла благу звістку свята Ніно Каппадокійська, тут зберігається одна з найбільших святинь християнського світу – Хітон Господній. Мцхета і околиці – архітектурно-історичний музей-заповідник, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Уплісцихе являється однією із найцікавіших та найпопулярніших пам’яток давнини у Грузії.  Це скельне місто , пам’ятник грузинської культури, В кращі свої часи налічував близько 700 печер, на сьогодні залишилось лише 150 – та цього досить для пізнавальної екскурсії крізь віки.

Городище було засновано наприкінці II — на початку I тисячоліття до н. е.

Светіцховелі (XI ст.) – кафедральний собор на честь 12 апостолів – відомий всьому православному світу, як місце, де зберігається одна з найбільших святинь – хітон Христа, знятий зі Спасителя перед самим Його розп’яттям і привезений до Грузії одним з єврейських прочан, що ходили в рік розп’яття Христа на Великдень до Єрусалиму. 

Монастир Джварі (VI ст.) – храм Хреста, побудований на місці спорудження першого дерев’яного хреста – символу нової віри – святої рівноапостольної Ніною.

3 день. Сніданок. Вардзія, Тавкветула, Боржомі. Ночівля у Мцхеті

Боржомі – курорт в Картлі, провінції на Сході Грузії. Місто знамените своєю мінеральною водою Боржомі, що займає першу позицію з експорту в Грузії.

Історія Боржомської ущелини безпосередньо пов’язана з мінеральними водами. Можливо, і без джерел Боржомі був би відмінним курортним місцем, завдяки дивній по красі природі і унікальному цілющому клімату. Але саме завдяки мінеральній воді Боржомі, він став знаменитий всесвітньо. Її унікальність обумовлюється вулканічним походженням – вода зароджується на глибині більше 8 км, і, проходячи крізь пласти вулканічних гірських порід, насичується композицією з понад 60 природних мінералів.

“Боржомі” багата потрібними для організму людини елементами і є найкращим лікувально-профілактичним засобом для лікування багатьох хвороб. В ущелині існує кілька джерел і кожен з них характеризується різними властивостями. Сьогодні “Боржомі” поставляється в понад 40 країн світу..   

Вардзія – вражаюче, величезне печерне місто, монастирський комплекс, розташований високо в стіні гори Ерушеті. Славу Вардзії становлять розписи її головного храму, присвяченого Успінню Богоматері. Тут, в ущелині річки Мткварі цар Грузії Георгій III в XIII в. почав будувати місто-фортецю, в якій повинен був розташовуватися численний, завжди готовий до бою гарнізон. Розпочату батьком справу закінчила дочка – цариця Тамара. Печерний комплекс розташований в середньому шарі  неприступної скелі, заввишки в 100 м. І охоплює середню смугу цієї скелі по більш ніж 500-метровому фронту. Він налічує майже 600 приміщень, розташованих в п’ять, шість, сім і місцями в тринадцять ярусів.

Тавкветула – скельний, печерний храм і чоловічий монастир Усікновення Глави Іоанна Предтечі (VIII-IX ст). Особливо шановане місце в Грузії. Храм висічений в  скелі.

4 день.Сніданок. Казбегі. Ананурі, Гергеті, Степанцмінда. Ночівля в Тбілісі

Ананурі — Степанцмінда (Казбегі) : фортеця Ананурі (ХIII — XVII ст.), грала значну роль в численних війнах між місцевими феодальними князями — ериставами і за свою історію жодного разу не була взята штурмом. На території  знаходиться три храми.

Троїцька церква Гергеті (XIV ст.) — сама високогірна кам’яна будова, знаходиться на висоті 2170 м над рівнем моря. Фоном для храму служить майже завжди покрита снігом і льодом гора Казбек (5033,8 м).Побудована в XIV столітті святиня є єдиним хрестово-купольним храмом в області Хеві. Біля храму збереглася середньовічна дзвіниця. За радянських часів церква була закрита, нині повернена Грузинській Православній Церкві.

5 день. Сніданок. Кахеті. Алаверді, Телаві, Некресі. Ночлег в Кварелі.

Монастир Алаверді 12 ст. Алавердський кафедральний собор (собор Святого Георгія), до якого примикає монастирський комплекс. Храм розташований в центрі Алазанської долини, на відстані 13 км на північ від м. Телаві. Свого часу це була одна з найвищих будівель в світі (більше 50 м). Собор побудований в XI ст. і частково реставрований в XV і XVIII ст. Справляє він сильне враження гармонією своїх величезних пропорцій і підкреслено витягнутого, спрямованого вгору купола

Телаві – розташований в красі Алазанської долині, на схилі ціві-Гомборского хребта. Місто знаходиться на висоті 490 м над рівнем моря, тому повітря тут свіже і прозоре.

Монастир Некресі знаходиться високо в горах над Алазанською долиною. Монастирський комплекс має кілька будівель різних часів. Найдавнішою з них є невеличка церква, побудована в кінці IV століття невдовзі після проголошення християнства офіційною релігією держави.

6 день.Сніданок. Виселення з готелю. Бодбе. Переїзд до аеропорту. Бажаючі продовжать подорож на  відпочинок до моря. 

Ми познайомимось з життям та служінням святої рівноапостольної Ніни, покровительки Грузії, яка у ранні віки проповідувала християнство в Грузії. Також побачимо місце її спочинку – монастир Бодбе, що знаходиться неподалік від міста Сігнагі, над Алазанською долиною. Монастир був заснований в кінці VI століття, після смерті святої Ніни, і саме тут вона знайшла свій спочинок.

Пожертва за участь у паломництві:

При групі 13-15 осіб: 390 дол.

при групі 16-20 осіб: 330 дол.

До вартості туру входить:

– проживання в готелях 3*
– сніданки
– супровід гіда і керівника групи
– екскурсіне обслуговування групи  і вхідні квитки.

Додатково:

– переліт Київ Тбілісі Київ (від 4900грн з ручною поклажею. *багаж можливо придбати додатково) або переліт Київ-Тбілісі; Батумі -Київ

– обіди, вечері

– страхування (від 10 дол.)

– ПЛР-тестування перед вильотом з України та на третій день перебування в Грузії

– 1-місне розміщення

Додаткові ночі на морі: від 35 дол.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *