У Спасо-Преображенському соборі презентували книгу про феномен “онлайн-причастя”

29 липня у Спасо-Преображенському соборі відбулася презентація книги «Феномен онлайн-причастя. Рефлексії. Полеміка. Перспективи», підготовленої Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Центром релігійної безпеки.

Видання презентували укладачі – Тетяна Деркач та Дмитро Горєвой. Обоє – журналісти, які у своїх роботах висвітлюють актуальні події з релігійного життя. У своєму слові до присутніх митрополит Переяславський і Вишневський Олександр наголосив на тому, що сучасна ситуація потребує обговорення, яке не можливе без висловлення різних думок. Саме з добірки різних точок зору і складається книга.

Феномен «онлайн-причастя» – це кардинально новий виклик, перед яким постала Церква внаслідок пандемії коронавіруса COVID-19. Презентована книга – це лише перша рефлексія на феномен, так би мовити, перші враження. В книзі немає однозначних відповідей, проте є обережні міркування і найголовніше – правильно сформовані питання.

У презентації взяли участь богослови, автори статей, що ввійшли до видання, громадські та політичні діячі, представники ЗМІ та журналісти, що пишуть на релігійні теми.

Більшість матеріалів різних авторів, що увійшли до збірки, раніше публікувалися онлайн на різних сайтах. Зокрема, критичний погляд на прецедент “онлайн-причастя” був висловлений кліриком Спасо-Преображенського собору протоієреєм Андрієм Дудченком, викладачем Київської православної богословської академії.

Замовити книгу можна тут >>>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *