Великодня ніч: фоторепортаж

Воскресіння Христове, або Пасха — головне та найбільш радісне свято. Цього дня святкуємо перемогу Спасителя над адом і смертю. Тілесне воскресіння Ісуса Христа – подія, що стала основою християнства.

У великодню ніч, з 1 на 2 травня святкове пасхальне богослужіння у ставропігійному Спасо-Преображенському соборі міста Києва очолив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору та духовенство Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Перед початком служби голова Парафіяльної ради собору Ігор Лисов привіз до храму Благодатний вогонь – його вдень з Кувуклії Гробу Господнього виніс Єрусалимський Патріарх Феофіл III. Від вогню було запалено всі лампади та свічки в соборі.

Були піднесені молитви за мир в Україні та за українських воїнів, за припинення згубної пошесті, а також здоров’я хворих, лікарів та всіх, хто у час цього випробування жертовно служить ближнім. Пасхальне Євангеліє за традицією читали різними мовами, цього року це були мови українська, грецька, латинська, іврит, англійська, німецька, французька, італійська, польська, білоруська, чеську, хорватська, турецька. Наприкінці літургії прочитали спеціальну пасхальну Заамвонну молитву.

Службу прикрасив спів Митрополичого хору під управлінням заслуженого діяча мистецтв України протодиякона Олександра Тарасенка.

За богослужінням митрополит Олександр привітав вірян з Воскресінням Христовим, а особливо передав великодні вітання тим, хто через хворобу не мав змоги бути присутнім на богослужінні, хто долучився до служби через онлайн трансляцію, українським парафіям у Лівані та Іспанії, співвітчизникам по всьому світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *