5-річчя відкриття пам’ятника Блаженнішому Митрополиту Володимиру у Києві

П’ять років тому, 24 квітня 2016 року (тоді це був день свята Входу Господнього до Єрусалима), на території комплексу Спасо-Преображенського собору відбулося відкриття пам’ятника Блаженнішому Митрополиту Володимиру, спрорудженого стараннями і коштом голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова. Пам’ятник встановлено перед соборною дзвіницею, яку за 5 років до того Митрополит Володимир заклав саме у Вербну неділю. Тепер на першому поверсі дзвіниці діє меморіальний музей Його Блаженства.

Освятив монумент духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Олександр (Драбинко). Після відкриття композиції духівник Фонду разом із фундатором собору Ігорем Лисовим, духовенством, прихожанами та гостями поклали квіти до підніжжя пам’ятника «великому сину Українського народу», – як зауважив у своєму слові митрополит Олександр.

Ініціатор встановлення пам’ятника Ігор Лисов наголосив: «Нам випала велика честь увіковічити пам’ять людини, яка зробила величезний внесок у розбудову Української Православної Церкви. Не сумніваюся, що Митрополит Володимир був святою людиною і ми всі повинні бути щасливими від того, що є його сучасниками».

Зазначимо, що це перший пам’ятник спочилому Предстоятелю Української Православної Церкви у повний зріст. Автор – художник Юрій Левченко, працював над своєю роботою протягом 9 місяців. Його майстерність можна оцінити, зайшовши до Спасо-Преображенського собору – саме він виконав унікальні мозаїчні полотна собору, до речі, їх площа найбільша серед столичних храмів.

Скульптор зобразив Митрополита Володимира у богослужбових ризах, правиця піднята для благословення, ліва – покладена на розкриту книгу Святого Письма. Фігура Митрополита виточена з граніту; обличчя, руки та хрест на митрі вилиті з бронзи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *