До неділі Православ’я в собор привезено ікони зі Святої Гори Афон

У першу неділю Великого посту вшановуємо торжество Православ’я – відновлення шанування святих ікон у Візантії за імператриці Феодори на церковному соборі 863 року. З цієї нагоди до нашого собору привезено ікони зі Святої Гори Афон. З благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра ікони привіз Євген Навара, засновник Благодійного Фонду “Україна – Афон”. Це є списки найбільш відомих чудотворних ікон Божої Матері, до яких приїжджають тисячі паломників. Ікони, написані на Святій Горі та привезені в Україну, вже побували у приблизно п’яти сотнях церков та лікарень в Україні, а також у прифронтовій зоні на сході нашої держави. Багато людей отримували зцілення і допомогу у складних життєвих ситуаціях після молитви перед ними.

Нагадуємо, що з огляду на епідемічну ситуацію ми не цілуємо святі ікони і не доторкаємося до них. Достатнім виявом пошани і побожності до Спасителя, Богородиці та святих, яких зображено на іконах, є хресне знамення і поклін перед святими образами.

Ікони зі Святої Гори Афон пробудуть у нашому соборі два тижні, до неділі Хрестопоклонної включно.

Нагадуємо також, що у нашому соборі постійно перебувають ікони, написані на Святій Горі Афон. Це, зокрема, місцевошанований образ Пресвятої Богородиці “Всецариця”, Іверська ікона Божої Матері та образ святого великомученика Георгія Побідоносця, написаний монахом Лукою у монастирі Ксенофонт.

Запрошуємо усіх до молитви!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *