Запрошуємо у паломництво до Адріатики: Албанія – Північна Македонія (Охрид)

Паломницький центр «Фавор», який діє при Спасо-Преображенському соборі міста Києва з благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра, разом із паломницькою службою київського храму св. Миколи Святоші Православної Церкви України запрошують духовенство і вірян у паломництво до Албанії і Північної Македонії!

8 днів / 7 ночей, 16-23 травня 2021 р.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОГРАМИ:

  • прямі чартерні авіарейси;
  • Албанія і Північна Македонія відкриті для українців, ПЛР-тестування не потрібно, віза не потрібна;
  • повні 8 днів (7 ночей в готелі 4*, місто Дуррес, узбережжя Адріатичного моря);
  • харчування на вибір: сніданки або сніданки+вечері;
  • супроводжуючий.

Під час паломництва пропонуються наступні екскурсії:

1. Бера́т (20Є+5Є вхідні квитки) — місто-музей на півдні Албанії під захистом ЮНЕСКО, також відоме як “місто тисячі вікон”, оскільки більшість старих будівель міста прикрашені вікнами. У фортеці Берат збереглося близько 9 церков XIV-XIX століть, але відвідати можна не всі. Фортеця розташована на пагорбі, звідки погляду відкривається чудовий вид на давнє місто. Ми знайдемо можливість зайти у дві-три церкви у фортеці і зможемо також відвідати церкву св. Спирідона в нижньому місті, побудовану у ХІХ ст. Також по можливості запропонуємо відвідати церкву Успіння Богородиці, в якій сьогодні розташований іконографічний музей Онуфрія.

Місто Берат. Фото: Joonas Lytinen (с)

2. Аполлонія + Арденіца (25Є+5Є вхідні квитки). Монастир Арденіца, де збереглися розписи відомих грецьких художників, які розписували деякі монастирі на Афоні. Археологічний парк Аполлонії і церква Богородиці, що збереглася з візантійського періоду. Якщо дозволить час, зможемо доїхати до острова Звернец з розташованим на ньому однойменною монастирем (церква Святої Діви Марії була заснована у Х ст.), це година їзди від Аполлонії в район курортного міста Вльори (курорт оточений садами і оливковими гаями, після екскурсії можна запропонувати групі вільний час і відпочинок на Адріатиці).

3. Охрид. Північна Македонія (50Є + 4Є вхідні квитки). Поїздка до Північної Македонії. Нас зустріне одне з найпрекрасніших балканських міст Охрид з чудовим видом на чисте прозоре озеро. Історія міста налічує більше 2500 років, багато істориків і мистецтвознавців називають місто «слов’янським Єрусалимом», оскільки на узбережжі Охридського озера розташовано 365 діючих православних церков. Під час екскурсії ми відвідаємо кілька церков в Старому місті (на жаль, у Македонії вхід до церков платний, тому відвідування на ваш вибір). В екскурсію ми включимо обов’язкове відвідування церкви св. Пантелеймона, покровителя міста Охрид.

Церква св. Пантелеймона в Охриді. Фото: Markus Bernet (с)

4. Тірана (20Є) – столиця Албанії, де поєднується старовина і сучасність. Місто розташоване біля підніжжя гір Круя-Дайте, кафедральний собор Воскресіння Христового – кафедра Предстоятеля автокефальної Албанської Правславної Церкви. По дорозі заїжджаємо у монастир св. Власія неподалік Дурреса.

5. Дуррес (безкоштовно) – оглядовий тур. Дуррес може похвалитися великою кількістю історичних пам’яток. Тут можна подивитися на стародавні римські руїни з амфітеатром, на території якого знайдено давньохристиянський склеп з неймовірною красивою стінною мозаїкою, витончені італійські споруди й венеціанську вежу, мечеть Фатіх і церква святих Павла й Астія.

Пожертва за участь в паломництві (при розмірі групи 15 осіб):

295 євро.

У вартість включено: проживання у 2-х і 3-хмісних номерах у готелі 4* міста Дуррес (Албанія) зі сніданками, трансфери, медичне страхування, супровід.

Додатково оплачується: обрані екскурсійні програми, 1-місне розміщення, обіди, додаткові вхідні квитки до церков.

Для участі в паломництві необхідно забронювати квитки.

Для запису до групи і бронювання квитків телефонуйте:
098-126-49-10,
066-497-49-30
(Олена Сотничек).

Станом на сьогодні Албанія та Північна Македонія знаходяться у “червоній” зоні МОЗ України. Це не впливає на в’їзд до країни, а стосується тільки повернення додому. Після повернення до України потрібна обсервація/самоізоляція на 14 днів після перетину кордону (можна припинити, якщо здати ПЛР тест). Можна уникнути самоізоляції, якщо надати ПЛР тест, зроблений ще до повернення в Україну, але не пізніше ніж за 48 годин до перетину кордону. Детальний алгоритм припинення самоізоляції з переліком лабораторій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.