У суботу у нас вперше буде Божественна літургія англійською мовою

На прохання парафіян собору і з благословення митрополита Переяславського і Вишневського Олександра у суботу 6 лютого о 10:00 ранку в нашому соборі буде звершено Божественну літургію святителя Іоана Златоуста англійською мовою (в Успенському приділі). Перша літургія цього дня, як зазвичай, о 9:00 правитиметься українською.

Будь ласка, повідомте про це вашим друзям, які не говорять українською!

Богослужіння Православної Церкви – це джерело богослов’я та духовна скарбниця, яка має бути доступною для християн. А для цього богослужіння потрібно звершувати зрозумілою мовою. На цьому наполягав апостол Павло, коли казав: “Коли я молюся незнайомою мовою, то хоч і дух мій молиться, але розум мій лишається безплідним… В церкві хочу краще п’ять слів сказати розумом моїм, щоб і інших наставити, ніж тисячі слів незнайомою мовою” (1Кор 14:14, 19) . Десять років тому, одразу після того, як Блаженніший Митрополит Володимир освятив наш собор, ми почали щосуботи служити літургію українською мовою (тоді як інші служби правилися церковнослов’янською). Тепер ми хочемо запропонувати братам і сестрам, які приїжджають до Києва з інших країн світу, долучатися до богослужіння Православної Церкви, яке буде звершуватися зрозумілою для них мовою.

До речі, за потреби у нашому соборі англійською мовою звершуються таїнства Хрещення і Шлюбу. Священники можуть також прийняти сповідь англійською мовою. 

Маємо надію, що це добре починання стане нашою традицією, і в подальшому ми будемо служити літургію англійською мовою регулярно, принаймні раз на місяць. Чекайте повідомлень на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *