Митрополит Епіфаній очолив урочистості з нагоди 10-річчя освячення Спасо-Преображенського собору

Святкування з нагоди 10-річчя освячення Ставропігійного Спасо-Преображенського собору відбулися у неділю 11 жовтня, у день пам’яті собору преподобних отців Києво-Печерських. Божественну літургію очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України.

Значимою датою в житті собору є день його освячення. Його звершив на запрошення голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова і парафіяльної громади Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан) 13 жовтня 2010 року. Історична подія відбулась напередодні свята Покрова Пресвятої Богородиці, тож відтоді саме свято є особливо важливим для усіх парафіян та духовенства. Знаково, що і закладка наріжного каменю в підмурки собору відбувалася у день цього свята у 2005 році. У 2012 році поряд із собором постала дзвіниця. Саме у її стінах, на першому поверсі, 2015 року відкрився Музей Блаженнішого Митрополита Володимира.

Архіпастирю співслужили: митрополити Вінницький і Барський Симеон, Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископи Житомирський і Поліський Володимир, Чернівецький і Хотинський Герман, Вишгородський Агапіт, єпископи Володимир-Волинський і Турійський Матфей, Шепетівський Адріан, Запорізький і Мелітопольський Фотій, Житомирський і Овруцький Паїсій, Рівненський і Сарненський Гавриїл, Екзарх Вселенського Патріархату в Україні архімандрит Михаїл Аніщенко, духовенство собору, Київської та Переяславської єпархії, гості у священному сані. За літургією молилися голова Парафіяльної ради собору Ігор Лисов, Герой України Ігор Гордійчук та віряни.

З нагоди десятої річниці освячення храму архієрейський хор під керівництвом протодиякона Олександра Тарасенка виконав твори відомих українських композиторів минулого століття Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця, Якова Яциневича та Кирила Стеценка. Проповідь цього дня виголосив протодиякон Іван Гичун.

Божественна літургія транслювалася у прямому ефірі на Суспільному телебаченні та на медіа-ресурсах Православної Церкви України і нашого собору.

Звертаючись із першосвятительським словом, Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав духовенство, вірян, фундатора та будівничого храму з визначною подією в житті громади – 10-літтям з часу освячення собору.

«Час дуже швидко спливає. Можливо, видається, що наче вчора було освячення, були понесені труди в побудові цього храму, але сьогодні ми вже святкуємо перший ювілей – десятиліття з часу освячення цієї прекрасної святині. Храм прекрасний ще тим, що постійно ви, парафіяни, підносите тут свої молитви до Бога. Всі ми радіємо з того, що Господь благословляє нам таке велике чудо в нашому житті. Бо, справді, побудувати храм ми можемо тільки з милості Божої і Його допомоги», – зокрема сказав Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Предстоятель побажав духовенству храму, фундатору та вірянам кріпості душевних та тілесних сил, здоров’я й благословення Божого, щоби відзначити біблійний ювілей – 50-ліття з часу освячення храму.

Ктитор і голова Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору Ігор Володимирович Лисов від імені громади висловив вдячність Предстоятелю за візит та духовну опіку та згадав ключові події у становленні парафії.

Настоятель собору митрополит Переяславський і Вишневський Олександр висловив вдячність усім за те, що розділили радість євхаристійного спілкування. Владика згадав як саме відбувався перехід громади до Православної Церкви України та вкотре подякував усім за зроблений тоді вибір на користь Української Церкви.

Митрополит Епіфаній нагородив відзнаками Православної Церкви України тих, чиїми зусиллями було зведено собор та розбудовано громаду. Зокрема, фундатор і голова Парафіяльної ради собору Ігор Володимирович Лисов був нагороджений орденом святителя Миколая Чудотворця, настоятель собору митрополит Олександр – орденом святого Архістратига Михаїла І ступеню. Його Блаженство особливо відзначив кліриків собору, які впродовж десяти років служать на парафії. Старший священник собору протоієрей Андрій Дудченко отримав іменний хрест Предстоятеля та Благословенну грамоту з відзнакою. Благословенними грамотами з відзнакою було нагороджено протоієрея Миколая Тишкуна, священника Ростислава Воробія, протодиякона Івана Гичуна, Марію Григорівну Посвістак та Митрополичий хор під управлінням протодиякона Олександра Тарасенка.

Потому Ігор Лисов вручив Його Блаженству відзнаку парафіяльної ради та подарунок від громади – панагію з образом святителя Епіфанія Кіпрського. Владика Олександр підніс у дар Предстоятелеві хрест з часточкою древа Хреста Господнього.

Парафіяни та гості змогли оглянути фотовиставку, влаштовану у притворі храму, на якій представлені фото, що зображують віхи історії Спасо-Преображенського собору.

По завершенні відправи перед пам’ятником Митрополиту Володимиру була відслужена заупокійна літія за спочилим Архіпастирем.

Після богослужіння Предстоятель звершив освячення свічкової мануфактури «Фавор». Разом з гостями Митрополит Епіфаній ознайомився із виробництвом.

Фото Максима Сидоренка. Використана інформація Прес-служби Київської Митрополії ПЦУ та Переяславсько-Вишневської єпархії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *