Пряма трансляція: Богослужіння на святого Георгія

6 травня відзначаємо пам’ять святого Георгія Побідоносця (Юрія Переможця). Цей всесвітньо відомий святий був сином римського офіцера Гіротонія та його дружини християнки Поліхроні, народився у Кападокії (ніні центральна Туреччина). Був гвардійцем та сподвижником римського імператора Діоклетіана. Під час гонінь на християн втратив усі посади. Мужньо прийняв смерть, відмовившись зректися своєї віри у Ісуса Христа.

Мощі святого перебувають у місті Лод (Ізраїль) в храмі, названому на честь святого, голова Георгія Побідоносця знаходиться в базиліці Сан-Днжорджіо ін Велабро в Римі (Італія). Права рука – в монастирі Ксенофонт на Афоні (Греція).

Особливо багато для утвердження шанування святого Георгія у Київській Русі зробив святий благовірний київський князь Ярослав Мудрий, який прийняв при хрещенні його ім’я. На честь свого святого заступника в 1030 році він заснував місто Юр’їв, тобто місто Юрія.

Серед святинь нашого собору особливе місце посідає ікона святого Георгія (на фото вище), що написана всесвітньо відомим монахом-іконописцем Лукою з монастиря Ксенофонт Святої Гори Афон з благословення ігумена монастиря архімандрита Алексія. Ікону писали на замовлення Голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова і громади собору з молитвою про мир в Україні після початку військових дій на сході України. До собору ікону принесено після Пасхи 2015 року. З того часу перед цією іконою щопонеділка ввечері читаємо акафіст до святого Георгія.

Паломники центру “Фавор” піднімаються до церкви на місці, де стояв будинок св. Георгія у Кападокії. Травень 2019

Паломницький центр “Фавор” при нашому соборі організовує паломництва до місць, пов’язаних із життям святого Георгія. Під час прощі до Святої Землі паломники відвідують Лод і вшановують гробницю з мощами святого Георгія, а під час подорожі минулого року до Кападокії паломники побували на місці, де святий Георгій жив у дитинстві.

Святкове богослужіння починається із вечора. Вечірнє богослужіння у вівторок і літургія у середу за підтримки Голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова будуть транслюватися наживо. Запрошуємо приєднуватися до молитви у Спасо-Преображенському соборі Православної Церкви України в Києві! Прохання на молитву (записки за здоров’я чи за упокій) просимо подавати за цим посиланням.

Божественна літургія (середа, 9:00):

Вечірнє богослужіння (вівторок, 17:00):

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.