Музей Блаженнішого Митрополита Володимира прийняв учасників семінару «Особливості соціального служіння священнослужителів в умовах інформаційного суспільства»

12-13 лютого у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира відбувся семінар «Особливості соціального служіння священнослужителів в умовах інформаційного суспільства». Співорганізаторами заходу є Науково-дослідницька лабораторія християнської етики, психології та педагогіки НАУ «Острозька Академія», Київська православна богословська академія ПЦУ, Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, Переяславсько-Вишневська єпархія Православної Церкви України, Громадська організація «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання» та Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості.

На початку заходу учасників привітав митрополит Переяславський і Вишневський Олександр та побажав усім плідної роботи. Доктор богослов’я і доктор економіки, протоієрей ПЦУ Елайджа Морган зі Швейцарії у лекції «Особливості інформаційного суспільства і його наслідки для роботи священнослужителя» наголосив на тому, наскільки важливо християнам навчитися опановувати нові засоби комунікації зі світом. Інформаційний простір він порівняв із Землею Обітованною. Подібно тому, як ізраїльський народ потребував мужності і наполегливості, аби жити на цій землі, сьогоднішні християни мають прагнути донести Слово Боже усіма доступними засобами зв’язку, які пропонує сучасний світ.

Магістр богослов’я протоієрей Андрій Шиманович, клірик храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Черкаської єпархії ПЦУ, виступив на тему «Методика створення та поширення медійного продукту духовного змісту». Доповідь була наповнена корисними порадами: як саме, користуючись сучасними технологіями створювати якісний, корисний та цікавий контент для інтернет-ресурсів.

Хайруліна Василина Миколаївна – доктор філософії, член-кореспондент НАПН України, член-кореспондент Міжнародної академії богословських наук, директор Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського м. Києва 1988-2016 р.р., розповіла про практичні аспекти впровадження навчального курсу «Етика: духовні засади», який викладався в очолюваному нею навчальному закладі.

Протоієрей Георгій Коваленко – ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості – поділився своїм досвідом у промові «Служіння Церкви в інформаційну добу». Отець Георгій наголосив на тому, що будь-які медіа, у тому числі соціальні – це лише інструмент у наших руках. Так само як молоток та цвяхи, за допомогою яких можна побудувати будинок, але цими ж предметами розіп’яли Спасителя.

Отич Олена Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, проректор з інноваційної та технологічної діяльності ДЗ “Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління” – розповіла про «Нові можливості, виклики і загрози інформаційного суспільства для людини».

Протоієрей Іван Дзюба – заступник голови відділу у справах дітей, сім’ї та молоді Київської єпархії ПЦУ з питань викладання курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх школах виступив з доповіддю на тему «Позитивний месседж та актуалізація діяльності релігійної громади в інформаційному просторі».

По завершенні виступів митрополит Олександр, підсумовуючи усе, що прозвучало, висловив побажання, аби подібні зустрічі та обговорення стали традиційними у стінах Музею Блаженнішого Митрополита Володимира.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *