В Києві відбувся Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я

20 червня у конференц-зала готелю «Favor Park», що біля Спасо-Преображенського собору міста Києва, з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Епіфанія відбувся Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я.

Організатори форуму: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Ставропігійна парафія Преображення Господнього міста Києва, Переяславсько-Вишневська єпархія Православної Церкви України.

Мета форуму – донести до суспільства меседж про необхідність та важливість церковної єдності в умовах сучасної України та констатувати, що шлях, окреслений Томосом Константинопольської Матері-Церкви про автокефалію Православної Церкви України, є на сьогодні єдино вірним і канонічним, який приведе до визнання Православної Церкви України Помісною Церквою-Сестрою в сім’ї інших Помісних Церков, а також дати оцінку викликам, які сьогодні стоять перед єдністю православ’я в Україні.

Базовим для обговорення на форумі заплановано Комюніке, прийняте по результатах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Православна Церква України – всеправославне визнання та міжнародна суб’єктність».

Учасники: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Тернопільский і Бучацький Тихон, єпископи – Шепетівський Адріан, Харківський і Богодухівський Митрофан, Екзарх Вселенського Патріарха архімандрит Михаїл (Аніщенко), ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко, голова Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов, завідувач кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ ім. Драгоманова Віктор Бондаренко, директор науково-видавничого об’єднання “Дух і Літера” Костянтин Сігов, професор кафедри філософії та релігієзнавства Києво-Могилянської академії Людмила Филипович, начальник управління культури, національностей і релігій Київської ОДА Ігор Золотоверх, духовенство Православної Церкви України, релігієзнавці, громадські діячі та ін.

За підсумками роботи форуму учасники прийняли звернення до священноначалля Православної Церкви України та української громадськості. Даний документ є значимим проміжним підсумком різних заходів, проектів та ініціатив. Всі пропозиції учасників опрацьовуються редакційною комісією та будуть оприлюднені у вигляді додаткового документу.

One thought on “В Києві відбувся Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я

  1. Частина УПЦ – в унії з Москвою, частина – в унії з Римом, частина – в унії з Константинополем. А хто ж “в унії” з Києвом? Якби ці частини УПЦ об’єдналися, то і ніякої “довідки про благодатність” не треба було. “Світове православя” ніякої “довідки” УПЦ не визнає, а Вселенська Церква визнає таку УПЦ і без “довідки”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *