Що таке Пасха?

Воскресіння Христове, або Пасха — головне та найбільш радісне свято. Цього дня святкуємо перемогу Спасителя над адом і смертю. Тілесне воскресіння Ісуса Христа – подія, що стала основою християнства.

Воскресіння Христове. Фрагмент. Фреска церкви Хора в Константинополі

Воскресіння Христове. Фрагмент. Фреска церкви Хора в Константинополі

Що таке Пасха?

Пасха — це смерть та воскресіння Ісуса Христа заради нашого спасіння. У пасхальні дні ми також святкуємо наш перехід від рабства гріху до свободи дітей Божих та водночас від смерті до воскресіння та справжнього життя.

Воскресіння Ісуса Христа — подія, що стала основою християнської віри. «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна й віра ваша», — писав апостол Павел.

Словом «пасха» називалося і головне свято Старого Завіту, яке було прообразом жертви Сина Божого. Це слово означає «проходження мимо» — у Біблії розповідається про те, як Ангел Божий пройшов мимо будинків, двері яких були помазані кров’ю пасхального ягня, та зберіг від смерті єврейських первістків. З цього почалися події Виходу — позбавлення народу Божого від єгипетського рабства та перехід до свободи.

Воскресіння Христове. Картина Давида Попіашвілі

Воскресіння Христове. Картина Давида Попіашвілі.

Що значить воскресіння?

Воскресіння — це повернення до життя після смерті. Так, Ісус воскрес, став знову живим у Своєму тілі після того, як помер на хресті. Христос переміг смерть: більше вона не має над Ним влади. Ця подія засвідчена учнями Ісуса, які зовсім не очікували такого. Свідоцтва про Воскресіння Христове записані у Євангеліях.

Пасхальна церковна служба пронизана оптимізмом. Кожний спів вторить словам з Нового Завіту: «Смерть! де твоє жало? Пекло! де твоя перемога?» Пасха — свято спасіння світу та кожного з нас.

Пуста гробниця Ісусова. Картина Давида Попіашвілі

Пуста гробниця Ісусова. Картина Давида Попіашвілі

Що ми маємо з того?

Через Свою смерть і воскресіння Ісус приводить до життя кожного, хто вірує в Нього та сповнює Його заповіді. «Якщо ми віруємо, що Ісус помер та воскрес, то й померлих у Ісусі Бог приведе з Ним», — писав апостол Павло.

Значення Воскресіння Христового для людства робить Пасху найзначнішою подією серед усіх церковних свят — Святом свят і Торжеством торжеств.

Воскреслий Ісус запрошує усіх, хто вірує в Нього, до причастя Свого Тіла та Крові. Через це таїнство ми поєднуємося зі Спасителем. Це необхідно нам, щоб і наша смерть була переможена Христом. Тіло Христове, яке ми приймаємо у святому Причасті, є тим самим тілом Ісуса Христа, що страждало на хресті, воскресло та було вознесено на Небо, а Кров Христова — тією ж самою, що була пролита заради спасіння світу.

І ми воскреснемо?

Так. Ми, християни, віруємо у загальне воскресіння померлих, що станеться перед другим пришестям Ісуса Христа. Воскреслий Христос у Біблії називається “первістком з померлих” — першим, хто відкрив дорогу до воскресіння.

“Істинно, істинно кажу вам, — звертається до нас Ісус, — що настане час, і нині вже є, коли мертві почують голос Сина Божого і, почувши, оживуть… І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло, — у воскресіння суду”. Віра у наше воскресіння виражена і у Символі віри, де ми говоримо: “Чекаю воскресіння мертвих, і життя майбутнього віку. Амінь”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *