Порядок богослужінь і трансляцій на Страсному тижні

Почався тиждень Страстей Христових. Впродовж нього розклад богослужінь в нашому соборі має наступні особливості.

З Великого Понеділка по Велику Середу включно о 8:00 служимо великопісну утреню із читанням Євангелія. По закінченні утрені – заупокійна літія. О 17:00 в ці дні будемо служити 9 час і Літургію Ранішосвячених Дарів, де можна причаститися Святих Христових Таїн. Постувати потрібно з ранку, а хто не може – з 12 години дня. Сповідь в ці дні буде починатися з 17 години.

Великий Четвер – спомин Тайної вечері. Цього дня всі, хто може прийти на службу, запрошуються причаститися Тіла і Крові Господніх. Від 8:00 можна буде посповідатися. Часи почнуться о 8:40, а о 9:00 – Божественна літургія святителя Василія Великого. Наприкінці, після Причастя, митрополит Олександр буде звершувати чин омивання ніг. Ця служба буде транслюватися наживо з 9:00.

У Великий Четвер увечері о 17:00 служимо Послідування святих і спасительних Страстей Господа нашого Ісуса Христа. За цією службою читають 12 Страстних Євангелій, які слухають із запаленими свічками, а потім намагаються цей вогник принести додому. Ця служба буде транслюватися наживо з 17:00.

Вранці Великої П’ятниці о 9:00 починаємо Великі Часи. За цими службами також читають Страстні Євангелія. По закінченні часів одразу почнемо вечірню, наприкінці котрої буде винесено Плащаницю. Орієнтовно це буде після 11:00.

О 17:00 у Велику П’ятницю почнемо служити утреню Великої Суботу – велику урочисту службу з читанням Похвал перед Плащаницею і потім з обнесенням Плащаниці навколо храму. Ця хода знаменує собою зішестя Христа душею в ад і проповідь усім душам, що там перебували. Ця служба буде транслюватися наживо з 17:00.

У Велику Суботу вранці будемо служити хрещальну Божественну літургію святителя Василія Великого. Сповідь з 8:00, часи о 8:40, літургія почнеться о 9:00. Літургія цього дня починається з вечірні. Під час читання старозавітних пророцтв про Воскресіння Христове владика Олександр звершить таїнство Хрещення, відповідно до традиції давньої Церкви. Запрошуємо усіх, хто може прийти, за цією службою причаститися Святих Христових Таїн. Після служби буде благословення хліба і вина для укріплення сил. Ця служба буде транслюватися наживо з 9:00.

Про особливості Великодніх богослужінь буде оголошено окремо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *