Запрошуємо в паломництво на Святу Землю з отцем Андрієм!

Відкрито набір в групу паломників на Святу Землю за авторською програмою. Поїздка планується 5-11 жовтня 2018 року, але бронювати місця можна і краще вже зараз! Групу супроводжують священик нашого собору о. Андрій Дудченко і Зоар Хальфан — одна з кращих сертифікованих гідів по Ізраїлю.

Ексклюзивно в нашій програмі:

 • Храмова гора в Єрусалимі.
 • Музей-заповідник «Місто Давида» і Археологічний парк Офель.
 • Гробниця патріархів у Хевроні.
 • Приховані монастирі Старого міста.
 • Гостинний двір Доброго Самаритянина.
 • Абу Гош (Еммаус).

МАРШРУТ

День 1. П’ятниця, 5 жовтня. Київ – Тель-Авів – Тверія
Прибуття в аеропорт ім. Бен-Гуріона, зустріч із гідом.
Переїзд в Галілею. (В залежності від часу проходження групою митного та прикордонного контролю).
Назарет — місто, де провів Своє дитинство Ісус, де й відбулася євангельська зустріч Діви Марії з архангелом Гавриїлом. Відвідаємо: Грецький храм над джерелом, куди Діва Марія ходила по воду; базиліку на місці дому Святої родини (по можливості).
Кана Галілейська (Кфар Кана) — місце першого чуда Ісуса Христа на весільному бенкеті, перетворення води у вино. Відвідаємо храм на місці дому св. апостола Симона Каноніта, де відбулося це чудо. Тут також можна придбати місцеве вино.
Переїзд у Тверію. Заселення в готель 3*. Вечеря.

День 2. Субота, 6 жовтня. Галілея
Сніданок. Виселення з готелю.
Гора Фавор (Табор) — вважається тим місцем, де відбулось Преображення Господнє. Відвідаємо: храми Преображення Господнього на вершині гори. В грецькому храмі знаходиться чудотворний образ Божої Матері — ікона «Акафісна».
Мігдаль — батьківщина Марії Магдалини, місто І століття, археологічний парк.
Капернаум — його називають ще «містом Христа», Він тут проповідував, звершував багато чудес і зцілень. В Капернаумі Христос зцілив тещу апостола Петра і воскресив дочку Іаіра. Відвідаємо: храм 12 апостолів з рожевими куполами на березі Кінерета (Галілейського моря).
Табха — місце, де Ісус Христос примножив 5 хлібів для 5 тисяч чоловік. Це був прообраз Євхаристії, в якій Господь насичує нас Божественним хлібом Свого Тіла.
Гора Блаженств, де відвідаємо церкву Нагорної проповіді. Тут Ісус Христос виголосив Свою найбільшу проповідь, яку передає Євангеліє від Матфея, розділи 5-7.
Переїзд в Віфлеєм, розміщення в готелі. Вечеря.
Нічна служба в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі (трансфер автобусом з готелю Віфлеєма). Повернення в готель. Ночівля.

День 3. Неділя, 7 жовтня. Йордан і навколо
Сніданок.
Гробниця праведного Лазаря, брата Марфи і Марії, якого Ісус Христос воскресив на четвертий день після його смерті.
Гостинний двір Доброго Самаритянина — це єдиний такий в Ізраїлі музей мозаїки. Це місце служило постоялим двором і перевалочним пунктом на древній Єрихонській дорозі і згадане в Біблії, у притчі, розказаній Христом, про доброго самаритянина.
Ріка Йордан. Омовіння на місці хрещення Ісуса Христа.
Монастир прп. Герасима Йорданського — один з найдавніших монастирів в Юдейській пустелі. В монастирській церкві знаходиться чудотворний образ Божої Матері «Годувальниця».
Гора Єлеон. З цієї гори, що височіє над Єрусалимом, Ісус Христос вознісся на небо через сорок днів після Воскресіння з мертвих. Відвідаємо: панорамний майданчик, звідки відривається один з найкрасивіших видів на Єрусалим на заході сонця.
Повернення до готелю. Вечеря.

День 4. Понеділок, 8 жовтня. Віфлеєм, Хеврон, монастирі пустелі
Віфлеєм. Базиліка Різдва Христового, побудована на початку IV століття над печерою, де народився Ісус. Тут також знаходиться чудотворний образ Божої матері «Віфлеємьска» — рідкісний образ, де Богоматір зображена усміхненою.
Сніданок.
Магазин сувенірів.
Лавра прп. Сави Освяченого — головний монастир Святої землі. Преподобний Сава дожив до 94 років, з них 86 у відлюдності, і був похований в лаврі. Келії монахів розташовані в пустелі до 20 км навколо центру монастиря. Богослужбовий устав цієї лаври став основою для уставу всієї Православної Церкви. Тут також жив преподобний Іоан Дамаскин — великий богослов VIII століття, автор багатьох церковних піснеспівів.
Хеврон — одне з найдревніших міст світу. Воно тісно пов’язане з багатьма подіями і персонажами Старого Завіту, тому є місцем паломництва для юдеїв, християн і мусульман. Тут праотець Авраам зустрів Бога у вигляді трьох ангелів, перед катастрофою Содому й Гомори. Відвідаємо: Махпелу — гробниці праотців Авраама, Ісаака, Якова і праматерів Сари, Ревекки, Лії. За переданням, тут також знаходиться могила Адама.
Повернення в готель. Вечеря.

День 5. Вівторок, 9 жовтня. Єрусалим Старозавітний
Ранній сніданок.
Храмова гора в Єрусалимі (гора Моріа): пагорб над Кедронською долиною, де стояв Старозавітний Храм, від якого залишилася його західна підпірна стіна, відома як «Стіна плачу». На цій горі цар Давид викупив за п’ятдесят шекелів тік в якогось Аравни (євусеянина) і спорудив жертовник Богу, а його син і спадкоємець престолу — Соломон побудував там Перший Храм у X столітті до н.е. Храм був зруйнований вавилонянами, коли ізраїльтян увели в полон (597-539 рр. до н.е.). Після повернення з полону тут побудували Другий Храм, який простояв до 70 р. н.е., коли був зруйнований римлянами. В Другому Храмі проповідував Ісус Христос, сюди ходили молитися апостоли та перші християни.
Музей-заповідник «Місто Давида» і Археологічний парк Офель. Це найстаріша частина Єрусалима. Цар Давид зробив це місто столицею Юдеї і побудував тут свій палац. Ми пройдемо під землею по одному з найдавніших водогонів у світі — тунелем, збудованим за царя Єзекії (727-698 рр. до н.е.), по якому вода з джерела Гіхон надходила до спеціально спорудженої Сілоамської купальні. До цієї купальні Ісус Христос посилав сліпого умитися, щоб отримати зцілення. Також ми пройдемо розкопаною центральною вулицею Єрусалима часів Ісуса Христа — дорогою, якою Господь їхав на віслюку під час Входу в Єрусалим. Підійдемо до центрального входу до Єрусалимського Храму, від якого збереглися старовинні ступені. Побачимо територію «мінял» — місце, де міняли гроші, і звідки Господь виганяв торговців.
Повернення до готелю. Вечеря.

День 6. Середа, 10 жовтня. Єрусалим Новозавітний
Сніданок.
Гефсиманський сад — місце моління Христа про чашу перед арештом.
Гробниця Божої Матері — храм Успіння Богородиці. Тут також знаходиться Єрусалимська ікона Божої Матері.
Руський монастир Марії Магдалини (тут можна подати записки на тривале поминання). Тут знаходяться мощі преподобномучениці Єлизавети і інокині Варвари. У дворі монастиря на схилі Єлеонської гори збереглися ступені з дороги, що вела до Єрусалиму з Віфанії, цим шляхом ішов Ісус до Єрусалиму.
Храму Воскресіння (Гробу Господнього) — детальний огляд головної святині християнського світу. Він є завершенням Хресної дорогі Ісуса Христа від місця Його засудження до місця страти. На території храму знаходиться Голгофа (місце розп’яття Христа), печера Гробу Господнього (місце поховання і Воскресіння Христа), місце, де пізніше було знайдено Святий Хрест, і ще багато біблейських святих місць.
Ми також побачимо деякі з прихованих монастирів Старого міста в Єрусалимі. Всього на території Старого міста розташовано двадцять маленьких монастирів, повз які можна ходити роками, і не знати, що вони тут знаходяться.
Повернення в готель. Вечеря.

День 7. Четвер, 11 жовтня. Еммаус — Яффо — Київ
Сніданок. Виселення з готелю.
Абу Гош (Еммаус), місце перебування Скинії Завіту. По дорозі до Еммаусу воскреслий Господь явився двом ученикам, і тільки в там був упізнаний ними під час переломлення хліба.
Яффо. Храм ап. Петра і гробниця праведної Тавіфи — молодої християнки, яка воскресла по молитвах апостола Петра. Святу Тавіфу вважають покровителькою рукодільниць.
Переїзд в аеропорт, виліт додому.

Основна вартість програми: $470. До цієї суми входить:

 • проживання в готелях 3* (у 2- або 3-місному номері);
 • харчування: сніданки і вечері;
 • супровід гіда і священника;
 • транспорт: автобус, мікроавтобуси на Фавор і в лавру св. Сави;
 • вхідні квитки в музеї за програмою.

Додатково оплачується:

 • авіапереліт Київ – Тель-Авів – Киів (від 4500-5000 грн, якщо без багажу, за бажанням, можна додати багаж туди/назад + страхування).
 • 1-місне розміщення в готелі.

З питаннями щодо участі в паломництві звертайтеся до о. Андрія Дудченка у соборі, або електронною поштою: a.dudchenko@gmail.com або телефоном чи через Вайбер на номер: 067-772-5I23.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *