За літургією в день Святого Духа співали дванадцять хорів-учасників “Пентікостії” разом з хором організаторів

Сьогодні, у понеділок 28 червня, в день Святого Духа, в нашому соборі відкрився Восьмий всеукраїнський фестиваль-конкурс приходських колективів “Пентікостія”, який проходить з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія під покровом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира і за підтримки компанії “Ліко-Холдинг”. Фестиваль почався урочистою Божественною літургією, яку очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

За богослужінням співали дванадцять хорових колективів – учасники фестивалю, а також квінтет організаторів. Кращі парафіяльні колективи приїхали на конкурс з різних міст України.

«У день П’ятидесятниці Дух Святий зійшов не тільки на апостолів, але й на все творіння. Так, кожного з нас наділив Господь якимись дарами і талантами. При цьому не кожному дано прославляти Бога співом – це є особливим даром. Розвивайте та плекайте його во славу Божу» – сказав митрополит Олександр, звертаючись до організаторів, учасників та гостей фестивалю.

Від Фонду митрополит Олександр вручив спеціальну відзнаку хору «Поліхроніон» храму свт. Спиридона Триміфунтського м. Одеси.

Після Божественної літургії владика Олександр відслужив заупокійну літію біля пам’ятника Митрополиту Володимиру.

Потому у Преображенському соборі розпочалася конкурсна програма. Цьогоріч у фестивалі беруть участь кращі парафіяльні колективи з Білоцерківської, Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Одеської та Тернопільської єпархій.

До речі, до складу поважного журі ввійшли:

– Протоієрей Віктор Сватула – клірик та регент хору Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент хору володаря Гран-Прі минулого фестивалю);

– Голова журі: Протоієрей Димитрій Болгарський – Заслужений діяч мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, кандидат Богослов’я;

– Рубен Толмачов – Заслужений артист України, доцент кафедри хорового диригування НМАУ ім. П.І. Чайковського, художній керівник Народного художнього колективу капели «Дзвіночок» КПДЮ;

– Олександр Тарасенко – Заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору;

– Архімандрит Роман Підлубняк – регент митрополичого хору Київської духовної академії та семінарії.

Фестивальна програма завершилася великим гала-концертом на Соборній площі Києво-Печерської Лаври.

Фестиваль започаткований у 2011 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Нині проходить з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія під покровом Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, під патронатом Агрофірми «Світанок» та за підтримки ТОВ “ТМО “Ліко-Холдинг”. Назва «Пентікостія» (у перекладі з грецької – «П’ятидесятниця») була обрана не випадково, адже конкурс відбувається на свято П’ятидесятниці – день зішестя Святого Духа.

Фоторепортаж Максима Сидоренка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *