Божественна літургія у свято Вознесіння Господнього

Вознесіння Господнє. Картина Давида Попіашвілі

Вознесіння Господнє. Картина Давида Попіашвілі

Сьогодні – свято Вознесіння Господнього. Це свято відзначають на сороковий день від Пасхи, завжди у четвер. Вознесіння Ісуса Христа, Сина Божого, у воскреслому тілі на Небо означає прославлення людської природи, що входить у повноту слави Божої. Голова Парафіяльної ради Ігор Лисов і громада нашого собору вітають усіх парафіян і читачів сайту з цим великим святом!

Відправу Божественної літургії сьогодні та всеношної напередодні у Спасо-Преображенському соборі очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр у співслужінні духовенства храму і гостя архімандрита Кирила Говоруна. Проповідь після Апостолу сказав протодиякон Ростислав Воробій, після Євангелія проповідував отець Кирил Говорун, всесвітньо відомий богослов, автор декількох книг на тему еклезіології (вчення про Церкву).

За сприяння голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова Божественна літургія транслювалося наживо тут на нашому сайті та на YouTube-каналі Спасо-Преображенського собору.

Після Свого воскресіння Ісус Христос являвся учням, розмовляв із ними, дозволяв доторкатися до Себе та навіть розділяв з учнями звичайну трапезу. На сороковий день, пише Лука, автор книги Діянь апостольських, Ісус зібрав учнів та наказав їм не відходити з Єрусалима, доки не дочекаються того, що обіцяв їм Бог — пришестя “другого Утішителя”, Духа Святого. Цей Дух, сказав Ісус Христос, зійде на апостолів та сповнить їх силою, щоб вони свідчили про спасенні дії Сина Божого від Єрусалима аж до краю землі.

Сказав це, Ісус піднявся перед ними вище за хмари. І коли апостоли стояли та дивились на небо, перед ними стали два чоловіки у білому одягу. Ці ангели Божі сказали апостолам, що Ісус Христос колись знову прийде на землю таким самим чином, як підіймався на Небо.

У Символі віри християни сповідують, що Ісус Христос на Небі сидить “праворуч Отця”. Цей вираз треба розуміти не буквально, бо Бог Отець не є обмеженою істотою, поруч із ким можна сісти по той чи інший бік. Вираз “сісти праворуч когось” означає “стати його правою рукою”, тобто набути всю повноту сили та влади. Цим підкреслюється, що Син Божий Ісус Христос цілком рівний Богу Отцю.

У православному богослов’ї підкреслюється, що Син Божий прийняв людське єство “незмінно” та “нерозлучно”. Це означає, що Бог став людиною раз і назавжди. Воплотившись одного разу від Діви Марії, Він ніколи не “розвоплотиться”.

Втілений Бог — Ісус Христос — завжди близький до кожного з нас. У піснеспівах свята говориться про те, що вознесений на Небо Син Божий не покинув нас, а перебуває незмінно поруч.

Запрошуємо переглянути слово митрополита Олександра на Вознесіння Господнє 2014 року.

One thought on “Божественна літургія у свято Вознесіння Господнього

  1. Слава Богу за все!!! Щиро дякую спонсорам за можливість бути хоча б віртуально на Служінні разом з вірними. Славити Бога і радіти Його Вознесінню. Мати нагоду прославляти Його разом з прекрасним хором О. Тарасенка.
    Дякую за прекрасний спів ангельського хору..
    Особливо за глибоку проникливу проповідь архимандрита Кирила Говоруна.
    Раніше не задумувалась над цим шансом нашого кроку до Бога через Вознесіння.
    А дьякону Ростиславу низький уклін за настанови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *