Субота Федора Тирона

Добігає кінця перший тиждень Великого посту. За церковним уставом в будні під час цього посту Євхаристія не звершується. За літургіями Передосвячених Дарів причащаються Святими Дарами, які були заготовлені у минулу неділю на євхаристійній літургії. У першу суботу Великого поста згадують великомученика Федора Тирона. Божественну літургію святителя Іоана Златоуста в нашому соборі очолив сьогодні митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Після служби за церковним уставом благословили хліб і вино на укріплення сил вірянам. Служба транслювалася наживо через сторінку митрополита Олександра у мережі Фейсбук.

Святий Теодор Тирон (ім’я його означає «новобранець») був родом з Вірменії і служив у римському війську. Побожний Теодор не приховував своєї християнської віри. На суді він мужньо заявив, що Ісус Христос є правдивим Богом. Коли Теодор вийшов на волю, то підпалив поганську божницю, що стояла посеред міста. За це його вдруге ув’язнили і наказали немилосердно бичувати, а потім кинути на спалення живцем у піч. Загинув Теодор мученицькою смертю 306 року в понтійському місті Амасії у Малій Азії.

Церковне передання пов’язує з Федором Тироном наступне чудо. Імператор Юліан Відступник (361-363) з метою осквернити християн наказав міському голові Константинополя в перший тиждень Великого посту окроплювати їжу, яка продавалася на міських базарах, ідоложертовною кров’ю. В цей час константинопольському архієпископу Євдоксію уві сні явився Федор Тирон і попередив його про задум імператора. Святий наказав в ці дні християнам вживати коливо. В пам’ять про це в Православній Церкві встановлено святкування на честь великомученика Федора Тирона у першу суботу Великого посту.

Запис Божественної літургії в суботу:

Уставний молебень великомученику Федору Тирону та благословення колива в нашому соборі було відправлено після літургії Передосвячених Дарів у п’ятницю першого тижня посту:

Божественна літургія у суботу:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *