Богоявлення, або Хрещення Господнє

Сьогодні Православна Церква відзначає Богоявлення, або Хрещення Господнє. Від імені голови парафіяльної ради Ігоря Лисова та усієї громади Спасо-Преображенського собору вітаємо вас із цим світлим святом! Урочисту всеношну напередодні та Божественну літургію і чин Великого освячення води у день свята очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр у співслужінні духовенства собору. Проповідь після Апостола сказав протоієрей Миколай Тишкун, після Євангелія проповідував владика Олександр.

Богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.

(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)

Проповідь протоієрея Миколая Тишкуна на Апостольське читання

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Слова апостола Павла, які лунали в день, коли Церква святкує Богоявлення, Хрещення Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, є такими, які торкаються самої суті свята.

Апостол стверджує, що настав час явлення людству благодаті Божої через Ісуса Христа. І ось ця благодать, подібна сонцю, освітила перебуваючий у непроглядній темряві світ та явила спасіння усім людям, без винятку. Відтепер нам відкрито світло благодаті Божої, що «просвічує і освячує всяку людину».

Павел каже: «з’явилася Божа благодать, що спасає всіх людей». Таке явлення розглядається як дар Божий, що дається людині виключно з любові та милосердя для її спасіння і освячення.

Але, щоб нам сприйняти благодать Божу і бути освяченими нею, необхідно, змінившись, «створити достойні плоди покаяння», — говорить в своїй проповіді Іван Хреститель. Також бути щирими і відкритими перед Істиною, ходити шляхом світла Христового.

Таким чином, благодать, як Божественна енергія, стає дією Бога, що змінює серце людини. Апостол Павел говорить, що благодать «навчає відкидати безбожне життя і земні страсті, навчає нас жити в цьому світі розсудливо, праведно і благочестиво».

В цьому благочестивому житті ми маємо «очікувати здійснення блаженної надії», що розуміється як друге і «славне пришестя великого Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа». Святитель Феофан Затворник каже: «таке очікування вічного блаженства є невід’ємною рисою справжнього християнина, людини, яка народилася від води і Духа через Таїнства Хрещення та Миропомазання».

Апостол, завершуючи свою думку, говорить, що Ісус Христос «Самого Себе дав за нас, щоб нас визволити від усякого беззаконня та очистити Собі людей обраних, ревних творити добрі діла».

Таким є справжній сенс явлення у світ Боголюдини Господа нашого Ісуса Христа, щоб очистити нас ціною Свого життя, та щоб через купіль відродження й оновлення Духом Святим, «виправдавшись Його благодаттю, ми стали спадкоємцями вічного життя».

Будемо, дорогі брати і сестри, безмежно вдячними Богу за Його любов та милість, будемо вірними Його поклику до світла Своєї благодаті, яка відкриває радість вічного перебування в царстві Божому. Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *