Пам’ять про Блаженнішого Володимира об’єднує усіх

Вчора ввечері, 14 листопада, до нашого музею святої пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира завітав протоієрей Діонісій Мартишин, завідувач кафедри українського православ’я та теології Міжрегіональної академії управління персоналом, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів МАУП, професор Міжнародної Кадрової Академії. Під час зустрічі з митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром отець Діонісій подарував свою нову наукову монографію та церковний календар, які були видані зусиллями працівників та спеціалістів духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів.

Протоієрей Діонісій, розповідаючи про діяльність кафедри теології і духовного центру у МАУП, з великою пошаною, вдячністю зазначив, що саме за благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира була створена кафедра українського православ’я та теології МАУП. «Сьогодні сучасне молоде покоління мусить знати, що Блаженніший Митрополит Володимир не лише належав до когорти шанованих й великих церковних ієрархів Українського Православ’я, а також був справжнім богословом, науковцем, соціальним мислителем та провідником духовної ідеї відродження й оновлення української культури, історії й богословської освіти. Блаженніший Митрополит Володимир завжди говорив, що без діалогу культурних та політичних еліт не може існувати та повноцінно розвиватися Українська держава та нація. Приділяючи першочергове значення духовній просвіті України, Блаженніший підкреслював важливість актуального завдання воцерковлення українського суспільства, прилучення громадян України до духовних скарбів Православної Церкви. Не менш важливими для усіх громадян України, які прагнуть свободи та демократії, а також і для соціальної думки Православ’я є глибокі роздуми Блаженнішого Митрополита Володимира, який постійно повторював слова: «Бог звільняє людину від тоталітарного та ідеологічного рабства і об’єднує у колі Своєї любові», — наголосив отець Діонісій.

Співрозмовники, згадуючи історію становлення та розвитку кафедри, пригадали і багатогранну діяльність професора, ректора Київської Духовної Академії протоієрея Миколая Забуги (1951-2014).

Ознайомлюючи митрополита Олександра зі змістом своєї наукової монографії, протоієрей Діонісій підкреслив, що книга «Взаємодія Церкви та суспільства в умовах процесів глобалізації», яка нещодавно побачила світ, присвячена теоретичним та практичним питанням взаємодії Української Православної Церкви та сучасного українського суспільства. У ній всебічно розглянуто і богословські напрацювання Блаженнішого Митрополита Володимира, особливості розвитку Української Православної Церкви, шляхи пошуку духовної свободи християнським світом, вектори конструктивного діалогу Церкви і суспільства в умовах глобалізації.

Тепла атмосфера, яка завжди панує у Музеї пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, активне обговорення питань, які у свій час розглядав Блаженніший Митрополит Володимир, дружнє неформальне спілкування духовенства й мирян у стінах музею засвідчують, що пам’ять про Блаженнішого об’єднує усіх, надихає на пошук справжніх духовних шляхів порозуміння й християнської комунікації. Саме життя музею підтверджує необхідність цікавих зустрічей, живого спілкування, конструктивних дискусій, науково-богословського осмислення — тобто реальних кроків, які би допомагали долати відчуження, яке існує у суспільстві, і упередженість, що роками накопичувалися між дітьми рідної України.

Кожен, хто переступає поріг музею, прагне пізнати багатий та безмірний духовний світ Митрополита Володимира, зрозуміти, яким чином він створив світ любові, молитви, подяки, радості й християнського богослов’я, розвивав в собі найвищу, духовну форму спілкування з Богом — молитву. Адже кожна православна віруюча людина України має продовжити всесвітню духовну справу Блаженнішого — духовну боротьбу за істину й любов Христову.

Варто нагадати, що чисельні відвідувачі музею говорять про те, що радість і натхнення, якесь «прозріння серця» охоплюють душу, якась особлива, благодатна енергія спонукає їх приходити до собору, музею й пам’ятника Блаженнішому. Іншими словами, усі переживають високе блаженство духу, натхнення душі, легкість тіла, сакральні хвилини особливої причетності до світу, потягу до Христа. Згадалися великі улюблені слова геніального Григорія Сковороди: «Любов є джерело всякого життя».

Підготував Олександр Пивоваров,
референт духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *