Молебень за журналістів та презентація дослідження про присутність релігійного простору у нових медіа

Сьогодні, 6 червня, у День журналіста митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр очолив молебень за журналістів у Спасо-Преображенському соборі, після чого у Музеї Блаженнішого Митрополита Володимира відбулася презентація монографії кандидата наук із соціальних комунікацій, викладача кафедри нових медіа факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Юліани Лавриш.

У дискусії взяли участь шейх Саід Ісмагілов (муфтій Духовного управління мусульман України «УММА»), протоієрей Георгій Коваленко (екс-прес-секретар Предстоятеля УПЦ), Людмила Филипович (релігієзнавець, завідувач відділу Інституту філософії НАН України), протоієрей Андрій Дудченко (клірик Спасо-Преображенського собору).

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання спочилих Предстоятелів – Блаженнішого Володимира (Сабодана), Блаженнішого Любомира (Гузара) і Блаженнішого Мефодія (Кудрякова).

«Ми сьогодні зібрались у Музеї Блаженнішого Володимира, у місці, де не вперше реалізовуються подібні проекти. Ми розпочали сьогоднішній день із молитви за журналістів у Спасо-Преображенському соборі, молились за те, щоб працівники медіа писали лише правду. Думаю, що журналісти мають виконувати функцію проповідників, звіщаючи всім народам Добру Новину. А правда не є конфесійною чи релігійною, вона є свідченням закону совісті», – наголосив митрополит Олександр, відкриваючи презентацію книги.

Впродовж презентації-дискусії обговорювали питання присутності духовенства у релігійному просторі, правильної стратегії комунікації у соціальних мережах, налагодження зв’язків між Церквою і медіа, а також розумінням, як налагоджувати .
«Потрібно руйнувати межі церковних огорож, відкривати простір для комунікації і бути собою», – наголосила пані Людмила Филипович.

Учасники презентації також говорили про філософію соціальних мереж, а також про способи спілкування з вірянами. «Дуже часто соціальні мережі формують дві паралельні реальності, коли особистість є одною в реальному просторі, але зовсім іншою у віртуальному світі; тому потрібно, щоб людина мала свою ідентичність і була такою, якою є», – зазначив шейх Саід Ісмагілов.

Книгу «Церква у нових медіях України: проблеми та пріоритети комунікації» можна також придбати у Музеї Блаженнішого Володимира.

Фото Максима Сидоренка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *