Голова Парафіяльної ради Ігор Лисов подарував собору колекцію ікон з АТО, що рятують життя

Голова Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору Ігор Володимирович Лисов придбав для парафії колекцію ікон на ящиках з-під набоїв, привезених із зони АТО, – виставка цих ікон відкрилася в Спасо-Преображенському соборі 18 грудня. Це найбільша колекція таких ікон, зібрана в одному місці. Кошти від продажу ікон ідуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю. Автори проекту – київські іконописці Олександр Клименко і Софія Атлантова.

“Головна ідея нашого художнього проекту – це перемога життя над смертю, – говорить Олександр Клименко. – В українській традиції ікона завжди асоціювалася з Воскресінням, перемогою над смертю. Ящики з-під набоїв є беззаперечним символом смерті. Таким чином, написання ікони на ящику від озброєнь роглядалося нами як символічне перетворення життя на смерть. Було логічним, щоби цей проект від символічного рівня перейшов до реального, насправді допомагаючи подолати смерть, рятувати людські життя”.

Для голови Парафіяльної ради і ктитора Спасо-Преображенського собору Ігоря Лисова участь в цьому проекті стала важливою складовою життя, адже громада собору від початку збройного протистояння на сході України не перестає молитовно і матеріально підтримувати захисників нашої держави. 

Читайте також інтерв’ю про цей проект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *