Видано Путівник по Божественній літургії отця Андрія Дудченка та книжку порад щодо Сповіді і Причастя

Цими днями у видавництві “Дух і Літера” видано дві книги клірика Спасо-Преображенського собору протоієрея Андрія Дудченка: “Божественна літургія. Путівник” та “Сповідь і Причастя. Практичні поради”. Перша презентація видань відбулась 26 травня у Відкритому православному університеті Святої Софії. 

IMG_1768

Під час презентації отець Андрій поділився своїми думками щодо стану, в якому нині перебуває православне богослужіння. Насамперед він наголосив на тому, що Божественна літургія — це спільна справа, а не просто одна із служб, і є головною подією Церкви, її центром. Через Євхаристію, яка звершується на літургії, спільнота людей стає власне Церквою — єдиним Тілом Христовим, а кожен присутній на богослужінні у таїнстві Причастя переживає момент особистої зустрічі з Богом.

IMG_0101

Однак нині якраз ситуація з причастям вірян викликає занепокоєння. Отець Андрій проілюстрував це на прикладі двох складових літургії: літургії Слова та Євхаристії. На першій частині люди зосереджують увагу на слуханні Святого Письма — Слова Божого, під час другої — причащаються Тіла і Крові Бога Слова – Господа Іісуса Христа. «Важко уявити, аби на літургії Слова хтось свідомо позбавив себе слухання Євангелія — відвернувся, чи затулив би вуха, чи вийшов би з храму. Проте на літургії вірних, коли священик проголошує слова Христа «прийміть, їжте», половина вірян може абсолютно спокійно і свідомо відмовитися від причащання», — зазначив отець Андрій.

IMG_0250

В Путівнику розповідається про смисл і значення Божественної літургії. Крок за кроком автор роз’яснює простою і доступною мовою всі слова, молитви та дії, які промовляють, співають та роблять під чай найважливішого богослужіння Православної Церкви. Всі тексти літургії подаються двома мовами: церковнослов’янською та українською.

IMG_0100

Божественна літургія — найважливіше богослужіння Церкви. На ньому здійснюється велике Таїнство: Євхаристія, що буквально перекладається “подяка”. На літургії християни збираються на вечерю Господню, подібно до того як апостоли разом з Ісусом Христом зібрались на Тайну вечерю. Християни приходять до храму, щоб разом “єдиними устами і єдиним серцем” прославити Бога і причаститися Святих Христових Таїн. Під час великої подячної молитви за літургією хліб і вино перетворюються у Тіло і Кров Господні для причащення християн. Автор книги допоможе вам зорієнтуватися в Божественній літургії, розібратися у складних моментах, зрозуміти суть і зміст того, що відбувається за богослужінням.

Отець Андрій звертається до історії, пояснює значення спеціальних термінів і богословських понять, при цьому мова книги є простою і доступною, щоб бути зрозумілою навіть непідготовленому читачеві.

Книгу можна брати з собою в церкву, щоб по ходу літургії слідкувати за службою заради кращого розуміння і більш повної молитовної участі.

IMG_1804

В другій книжці говориться про підготовку до найважливіших церковних таїнств – Сповіді і Причастя. Ця книжка є перевиданням.

Книги вже можна придбати в лавці Спасо-Преображенського собору та в інтернет-магазині.

Фото Максима Сидоренка.

Читайте також репортаж на сайті “Православіє в Україні”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *