Хор Спасо-Преображенського собору візьме участь в грандіозному концерті Пасхальної асамблеї

2 травня о 18:30 в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври виступить Архієрейський хор “Fresco Sonores” Спасо-Преображенського собору під управлінням заслуженого діяча мистецтв України Олександра Тарасенка. Разом з іншими хорами і музикантами на відкритті VIII Міжнародної Пасхальної асамблеї наші співаки виконають новий музичний твір, спеціально написаний до цьогорічного Великодня – “Пасхальний концерт” Лідії Васіної. Початок о 18:30, вхід вільний.

maestro

Репетиції хору тривали декілька тижнів. Ми вдячні ктиторові Спасо-Преображенського собору Ігорю Лисову за підтримку, завдяки чому стала можливою така напружена підготовка.

Композитор Лідія Васіна написала Пасхальний хоровий концерт для трьох хорів – дитячого, мішаного і чоловічого, солістів та групи ударних інструментів. Ідея такого концерту належить нашому хору “Fresco Sonores”. Завданням, що стояло перед композиторкою, було написати твір на основі старовинних українських церковних мелодій, але одягнений в шати сучасної модерної гармонії. Результатом роботи став серйозний великий академічний кантато-ораторійний твір, який вперше буде виконано в Світлий понеділок на відкритті Пасхальної асамблеї.

“Лідія Васіна – це дуже цікава особистість, – говорить хормейстер Олександр Тарасенко. – Це православна композиторка, яка закінчила нашу Київську консерваторію, глибоко церковна, а найголовніше – дуже талановита”. На переконання маестро, композиторка блискуче виконала завдання і написала твір, який не залишить байдужими поціновувачів хорової музики.

В концерті візьмуть участь, крім нашого хору, Великий дитячий хор Києво-Печерської Лаври під керівництвом Тетяни Войцеховської, Муніціпальна академічна чоловіча хорова капелла імені Левка Ревуцького під керівництвом маестро Андрія Карпінця, а також група ударних інструментів Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

В творі використовується Слово святителя Григорія Богослова на Святу Пасху, яке в давнину читалося за богослужінням у Великодню ніч. “Я дуже люблю це слово, часто перечитую, звертаюсь до нього, і тому згадав про нього, коли обмірковували ідею концерту”, – говорить маестро Тарасенко. Композитор дуже цікаво поєднала в концерті речитатив слова і музику. “На мою думку, це нове слово в композиції. Мова йде про те, що ця партитура не співається, а її читають співаки хору і два диякони, – каже хормейстер. – Читають в дуже оригінальний спосіб. А як – коли ви прийдете, то почуєте і побачите”.

Пасхальний концерт складається з прологу і трьох частин. В пролозі прозвучать антифони на трі хори – це вибрані вірші з Псалмів, підібрані самим композитором. Це вже саме по собі цікавий масштабний твір. Далі звучатиме Слово свт. Григорія Богослова. Наступні три частини містять в собі: 1) піснеспіви Страсного тижня, 2-3) піснеспіви Великодня. Завершується концерт величною тутійною кантатою: Стихири Пасхи для трьох хорів разом.

Це вже не перша співпраця хору Спасо-Преображенського собору з Лідією Васіною. Три роки тому, до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі на замовлення О.Тарасенка Лідія Васіна написала музику до тропаря святому князю Володимиру. Цей твір у виконанні нашого хору записаний на диску “Воспойте Господеві піснь нову”, що був виданий 2013 року. Диск продається в лавці собору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *