У неділю 1 червня особливо молилися за дітей / відео

У неділю сьому після Пасхи, 1 червня, коли в Україні відзначають День захисту дітей, Секретар Предстоятеля Української Православної Церкви митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр підносив посилені молитви за дітей у столичному Спасо-Преображенському соборі на Теремках-2. Владиці співслужили клірики собору.

За сугубою єктенією в чині Божественної літургії були додані особливі прохання за дітей. Владика, духовенство та усі парафіяни молилися про те, щоб Господь Бог послав дітям не тільки міцне здоров’я, а й благоговійне виховання, любов та пошану до батьків, провадив їхні стопи дорогою правди і справедливості та зберіг їх від усякого зла.

DSC_1700

Вітаючи дітей та їхніх батьків наприкінці богослужіння, митрополит Олександр звернув увагу на те, що цього дня Православна Церква також відзначає пам’ять святого благовірного князя Володимира Мономаха, який залишив нам чудове “Повчання дітям” – твір, з якого ми дізнаємося про важливі батьківські настанови.

Привітавши владику та парафіян, ктитор Спасо-Преображенського собору Ігор Лисов побажав батькам виховувати дітей у любові до своєї батьківщини та пишатися дітьми, а також висловив сподівання про те, що покоління, що зростає сьогодні, дійсно буде щасливим. Саме навколо Церкви сьогодні, за словами ктитора, має об’єднуватися українське суспільство.

Після літургії усі парафіяни отримали від митрополита Олександра іконки Божої Матері — як благословення зі Святої Гори Афон, де владика перебував на чолі паломницької групи Української Православної Церкви. А маленькі парафіяни отримали також великі смачні льодяники.

Богослужіння транслювалося наживо в ефірі національного телеканалу “Перший Ukriane”.

Після служби на площі у Єлизаветинському парку перед храмом за сприяння ктитора собору Ігоря Лисова та з нагоди Дня захисту дітей було влаштоване свято з іграми, атракціонами та різними розвагами.

Прохання на потрійній єктенії:

Ти, Господи Боже наш, що даєш радість і втіху плекати надії наші в дітях наших, пошли їм здоровя міцне, благоговійне перед Тобою виховання та все необхідне, вкорени в них любов та пошану до батьків своїх, збережи їх від усякого зла, молимо Тебе, Всесильний Царю: вислухай нас і помилуй.

Споглянь, Всемилостивий Владико, на моління рабів Твоїх, вдячних батьків за синів та дочок наших, провадь стопи їхні дорогою правди і справедливості, а віра наша нехай буде запорукою всього для них благопотрібного, молимо Тебе, Отче всіх, вислухай нас і помилуй.

Молитва за дітей:

Владико Христе, Спасителю наш, надіє життя нашого, що з уст немовлят і грудних дітей хвалу прийняти зволив! До Тебе приходимо, помочі потребуючи, й на Тебе уповання про збереження роду людського покладаємо! Найперше підносимо прохання сердець своїх за діточок наших, бо в них майбутнє Церкви Твоєї Святої й держави нашої. Ти Сам апостолам Твоїм заповідав: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо їхнє є Царство Небесне». Тож і нині, чистоту серця їхнього відаючи, збережи і настанови їх на всяке діло благе: подай їм душі чисті, непорочні, тіла здорові та лагідну бесіду; при літніх – мовчати, премудрих – слухати, старшим – коритися, з рівними і меншими – приязнь мати; без лукавства розмовляти, до навчання мати розум відкритий. Збережи й настанови також і батьків їхніх, подай їм у всьому доброму приклад їм подавати. Навчи всіх нас діяти благочестиво за словом Твоїм, «очима управляти», язик здержувати, ум смиряти, тіло упокорювати, гнів подавляти, помисел чистий мати, спонукаючи себе на добрі діла Тебе ради. І так у благочесті поживши, досягнемо від віку приготованих обителей життя вічного в Царстві Твоєму, де разом з ангелами й усіма святими прославлятимемо Тебе – Істинного і Єдиного Бога, разом із Безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом, нині й присно, і на віки вічні. Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *