Співаймо Господеві піснь нову!

cd-insДо 1025-річчя Хрещення Київської Русі хор Спасо-Преображенського собору видає диск “Воспойте Господеві піснь нову” із записами творів кращих українських церковних композиторів. Запис диску зроблено у травні 2013 року в Успенскому соборі Києво-Печерської Лаври за підтримки ктитора Ігоря Лисова.

“Це прекрасне аудіо-видання, створене з благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира”, – так коментує очікувану появу першої антології богослужбового співу України із записами хору Спасо-Преображенського собору його настоятель архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

cd-cover

Слова богонатхненного псалмоспівця Давида “Воспойте Господеві піснь нову”, обрані назвою для збірки, є, за словами владики Олександра, закликом до оновлення разом з Богом і в Богові. “Тільки пісня любові є новою і водночас найпершою в нашому світі, бо наш Творець є Любов, і Його батьківська любов є нашою радістю уповні. Саме наша любов до своєї Віри, Батьківщини та до свого ближнього стане піснею, яку піднесемо Всевишньому, а радісне свято Хрещення Київської Русі є ще одним чудовим приводом до того, щоби відкласти всі суперечки та негаразди, пригадати велич нашого історичного минулого та вознести щирі молитви до Господа про майбутню долю. Збірник духовних піснеспівів, який тримаємо в руках, є зразком культурної і духовної спадщини нашого народу”, – говорить владика Олександр.

Архієрейський хор Спасо-Преображенського собору було створено з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та за підтримки ктитора храму — Ігоря Володимировича Лисова. Першим богослужінням хору стала Божественна літургія в неділю урочистості Православ’я 24 березня 2013 року.

choir

До складу соборного хору увійшли православні півчі серед яких студенти провідних мистецьких вузів столиці, професійні співаки, любителі церковного співу.

Основою репертуару хору є, перш за все, зразки богослужбового співу київської церковно-співочої традиції – розспіви Київський та Києво-Печерський, Острозький, Почаївський наспіви, гармонізації та власні твори композиторів київської композиторської школи.

Перший концерт хору відбувся 18 квітня 2013 року в домовій церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці в Митрополичих палатах Софії Київської.

Очолює хор регент Олександр Леонідович Тарасенко, заслужений діяч мистецтв України, церковний диригент з 25-ти річним регентським стажем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *