На Покрову до собору привезуть ікону Плащаниці Пресвятої Богородиці

До Спасо-Преображенського собору ікону Плащаниці привезуть 14 жовтня близько 8:00 ранку, а увезуть через добу – о 7:00 15 жовтня.

Розклад богослужінь

14 ЖОВТНЯ, НЕДІЛЯ

Покров Пресвятої Богородиці

08:00 Зустріч ікони Плащаниці Пресвятої Богородиці;

Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці;

08:30 Сповідь;

08:40 Часи;

09:00 Божественна Літургія;

Заупокійна літія;

12:00 Акафіст Покрову Пресвятої Богородиці;

14:00 Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці;

16:00 Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці;

18:00 Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці;

20:00 Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці;

22:00 Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці.

23:45 Часи.

 

15 ЖОВТНЯ, ПОНЕДІЛОК

00:00 Божественна Літургія;

06:00 Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці;

07:00 Проводи ікони Плащаниці Пресвятої Богородиці.

* * *

Прикрашена ризою ікона Плащаниці Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі у подвір’ї Гефсиманської обителі (так званій Малій Гефсиманії), що розташоване навпроти входу в храм Воскресіння (Гробу Господнього).

Докладний опис ікони Плащаниці та місця її зберігання ми знаходимо в архімандрита Леоніда (Кавеліна, †1891): «Ікона ця являє собою вирізану по контуру фігуру Божої Матері, Яка лежить у гробі, і з обох боків обкладена срібною позолоченою оправою; вінець прикрашений коштовним камінням; є багато підвісок. Риза на ній — дар російської Меланії, графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської».

А видатний київський науковець О.А. Дмитрієвський, який побував у Гефсиманському подвір’ї влітку 1898 року на святкуванні в честь Успіння Божої Матері в Єрусалимі, так описує Плащаницю Пресвятої Богородиці: «Плащаниця ця являє собою зображення Богоматері, на дошці завдовжки аршин зі чвертю чи півтора аршина, обвите срібним звивальником, або поховальними пеленами, від шиї до ніг, одягнутих у срібні сандалі. Відкрите обличчя Богоматері, написане художньо, оточене німбом, шитим золотом. Плащаниця ця знаходиться тут перед іконою Божої Матері Милостивої на окремому ложі, оточеному свічниками, на яких невгасимо горять свічки, що запалюються ревними богомольцями. Біля цієї плащаниці служаться в «успенські дні» паракліси-молебні та акафісти з ранку до глибокої ночі, а о третій годині після обіду відправляється вечірня».

В Єрусалимі цю ікону-плащаницю виносять для загального огляду лише раз на рік – на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Впродовж дев’яти днів цього свята ікона Плащаниці перебуває на гробі Пресвятої Богородиці у Гефсиманії.

12 thoughts on “На Покрову до собору привезуть ікону Плащаниці Пресвятої Богородиці

 1. Слава Богу!
  А можно ли написать подробнее, с которого и до которого часа можно будет приложиться к Плащанице?

  • Храм будет открыт на протяжении всего времени, пока икона Плащаницы будет в нем находиться. Ночью тоже. Приложиться можно будет в течение всего этого времени.

   • Скажите, когда будут читаться Акафисты, к иконе приложиться можно будет, или нет?

    • Да, все время, пока икона Плащаницы будет в храме, можно будет к ней подойти.

 2. Доброго дня, підкажіть будь ласка, як правильно треба приклонитися перед Іконою Плащаниці, які ви можете дати поради? Дякую за увагу заздалегідь…..

  • Доброго дня, Валентино! Постарайтеся не тільки підійти і поцілувати ікону, а й помоліться своїми словами за своїх близьких, подякуйте Богові за все, що сталося доброго у вашому житті. А також, якщо маєте час, помоліться разом з іншими вірянами на молебні, які служитимуться впродовж дня. Розклад скоро буде на нашому сайті.

 3. Есть “График пребывания Плащаницы Божией Матери в епархиях УПЦ”
  14.10 Плащаница будет в вашем соборе, но в новости написано “…привезуть ІКОНУ Плащаниці…”. Подскажите пожалуйста, так будет икона или сама Плащаница?

  • Уважаемый Андрей,
   Самой плащаницы Божией Матери (так сказать, “оригинала”) не сохранилось, в отличие от Плащаницы Господа Иисуса Христа. Та святыня, которую ныне привезли в Украину и которая 14.10 посетит наш храм – это икона Плащаницы Божией Матери, датируемая первой половиной 19-го века, которая используется как Плащаница Богородицы в Иерусалиме на праздник Успения. Следует помнить, что Господь дает Свою благодать и милость человеку по его вере, а не в силу “аутентичности артефакта”. И перед новыми иконами молитва может быть ничуть не менее “сильной”, чем перед древними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.