Літургію на Покрову очолив Предстоятель

В неділю 14 жовтня, на свято Покрова Пресвятої Богородиці Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі в Ліко-граді очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Перед початком богослужіння духовенство храму зустріло ікону Плащаниці Пресвятої Богородиці з Єрусалиму, яка перебувала у храмі впродовж доби.

Біля входу у собор Митрополита Володимира зустріли голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов та голова парафіяльної ради Ігор Лисов.

За літургією Його Блаженству співслужили та настоятель собору архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, вікарій Конотопської єпархії єпископ Ямпільський Іосиф, клірики та гості храму.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир привітав ктитора, настоятеля, духовенство та парафіян із святом та наголосив на особливому шануванні у нашому народі Божої Матері.

«Божа Матір особливо полюбила слов’янський народ і завжди про нього ходатайствує перед Богом. У відповідь на Її любов проникся до Божої Матері наш благочестивий народ такою довірою, такою сердечністю, що і зараз хотілося б приклонитися до Неї, аби тільки прийняла Пречиста наш уклін, нашу таємну молитву і надалі продовжувала би бути із нами».

Також Предстоятель нагородив церковними орденами усіх тих, хто долучився до оздоблення храмового комплексу, зокрема, художника Юрія Левченка, під керівництвом якого собор прикрашено мозаїками.

Наостанок Митрополит Володимир молитовно вклонився іконі Плащаниці Пресвятої Богородиці та точному списку Вишгородської (Володимирської) ікони Пресвятої Богородиці, що був написаний за ініціативи Блаженнішого Владики за оригіналом, який зберігається у храмі святителя Миколая в Толмачах при Третьяковській галереї у Москві. Після літургії ікона вирушила до Борисоглібського храму м. Вишгорода, де вона й буде постійно перебувати.

Фото протдиякона Максима Брусники

One thought on “Літургію на Покрову очолив Предстоятель

  1. Pingback: Відео: Про привезення ікони Плащаниці Божої Матері та освячення дзвіниці – на Першому Національному | Спасо-Преображенський собор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *