Найпоширеніші питання

У цьому розділі ми публікуємо відповіді на найпоширеніші питання, які задають священикам. Ставте свої питання, коментуючи дану сторінку, або надсилайте на адресу: info@preobraz.kiev.ua. Щоби прочитати поради, оберіть відповідне питання нижче.

Причастя: що це, як часто причащатися?

Як підготуватися до першої сповіді?

Як похрестити дитину? Як обрати хресних батьків?

Як правильно провести Великий піст?

Соборування: що це, коли соборуватися?

 

Найпоширеніші питання: 48 коментарів

 1. Здравствуйте. Батюшка, благословите спросить.
  Расписались с мужем недавно, хотим обвенчаться.
  Ответьте пожалуйста на наши вопросы.
  Можно ли венчаться, если нет еще года со смерти родителя?
  Как на венчании должны быть одеты муж и жена ( у нас была не торжественная роспись, поэтому белого платья и мужского костюма у нас нет)?
  Обязательно ли нужны свидетели на венчание (мы расписывались без свидетелей)?
  Если можно – объясните, пожалуйста, как готовиться к таинству венчания и как оно проводится?
  Нужно ли сначала обязательно причаститься? Нужно ли поститься три дня перед причастием? Причастие и венчание должно происходить в один день? Нужно ли заранее приходить и договариваться с батюшками о проведении венчания?
  Заранее благодарю за ответ.

  • Здравствуйте, Вероника.
   Поминальный срок по умершим родителям не является препятствием для венчания. Венчаться можно.
   Одежда на венчании должна быть просто приличной, как и вообще одежда людей, приходящих в церковь. Специального “дресс-кода” не существует.
   Свидетели желательны, но не обязательны. Главное, чтобы Вы могли засвидетельствовать свой брак, предъявив свидетельство о его регистрации.
   Венчание совершается в воскресенье, понедельник, среду и пятницу в периоды года, когда нет поста. Скоро (27 февраля) начнется Великий пост, за неделю до него венчания прекращаются. Снова потом можно будет венчать через неделю после Пасхи (которая в этом году 15 апреля).
   Перед венчанием необходимо исповедаться и причаститься. Три дня поститься рекомендуется всем, у кого нет препятствий по состоянию здоровья. Исповедь совершается вечером в субботу (во время вечерней службы, с 17 ч), а также утром в субботу и воскресенье перед литургией (в 8:30). Исповедаться и причаститься можно за неделю-другую до венчания, или за несколько дней. О том, как подготовиться к исповеди и Причастию, см. на нашем сайте в разделе “Найпоширеніші питання”.
   О венчании надо договариваться заранее непосредственно в храме.
   С уважением,
   священник Андрей

 2. Доброго дня!
  Хочу звернутися до Вас з наступним питанням: я вирішила дотримуватися цього року православного Великодного посту (не вживати скоромної їжі ), але обставини склалися так, що я буду святкувати Великдень католицький, який на тиждень раніше. Як поступити з Постом – продовжувати тримати до 15 квітня чи закінчити 8 квітня? Чи можливо не обмежувати себе тільки 8го, а наступний тиждень тримати, як весь Піст?

  • Шановна Катерино,
   Такі питання краще вирішувати при особистому спілкуванні з священиком. В усякому разі остаточне рішення залишається за Вами. Ніхто не може примусити постувати чи закінчувати піст. Рішення може залежати від обставин, про які мені не відомо. Зверніть увагу на те, що, якщо Ви себе вважаєте православною християнкою, то і святкувати Великдень логічно тоді, коли святкують усі православні.
   З повагою, священик Андрій

 3. Здравствуйте!
  Подскажите,пожалуста,когда правит службу Архиєпископ Александр?
  Когда можна попасть к нему на службу?

 4. Доброго дня!
  Хочу звернутися до Вас з питанням – я хочу сповідатися. Що потрібно для підготовки до першої сповіді? Як повинна бути сформульована сповідь?

 5. Доброго дня,

  Скажіть, будь-ласка, чи можна замовити в Спасо-Преображенському Соборі молебні про дарування дітей? Якщо так як це можна зробити.

  З повагою, Олена

  • Доброго дня, Олено!
   Так, для цього Ви можете прийти у середу, коли правиться молебень (див.поточний розклад), за 10 хвилин до його початку, та на свічній лавці замовити потрібні Вам прохання до молебну.
   З повагою,
   священик Андрій

 6. Добрий день!
  Підскажіть будь-ласка, чи можна у Спасо-Преображенському соборі освятити автомобіль. Якщо можна, то що для цього потрібно, як підготуватися, в які дні, як в цілому проходить дана освята.
  Дякую!
  З повагою, Юлія.

  • Доброго дня, Юлія.
   Так, це можливо. Без попередньої домовленості можна приїжджати в ті дні, коли є ранкова служба, і одразу після служби священик зможе освятити автомобіль. В інші дні можна також, але перед цим передзвоніть до храму та домовтеся. Телефони внизу кожної сторінки сайту.
   З повагою,
   священик Андрій

 7. Христос Воскрес!
  Хочу вас запитати: чи обов’язковий для мене обряд воцерковлення, якщо я був охрещенний у зрілому віці.
  Зарання дякую.

 8. баюшка ,благословіть! Дозвольте Вас запитати
  (інтернет однозначної відповіді не дає). як
  духовно підійти до зачаття дітей? кажуть, що
  добре перед цим сповідатися, Причаститися та
  помолитися на молебні на початок доброго діла
  в храмі. Та водночас сказано, що 3 дні до та
  після Причастя необхідно утримуватись від
  подружньої близості. Також середа і п*ятниця –
  піст( а утримуватись треба і у вівторок та четвер
  ввечері), суботу та неділю сказано, що теж
  треба “почитать”. По таким підрахункам
  залишається лише понеділок (або й зовсім нема
  днів, якщо у неділю ідеш до Причастя і після
  нього 3 дні утримуєшся). Вибачте, будь ласка,
  що звертаємось до Вас з таким питанням, але
  самі ми не вирішимо як вірно буде, щоб і жити
  духовним життям, Причащатися і дітей
  народжувати? Всього Вам найкращого!

  • Доброго дня, Олександро! Де то Ви вичитали про утримання від подружнього життя 3 дні до та після Причастя?! Скільки років служу, а вперше чую про такі забобони. Є благочестива традиція утримуватися у ніч напередодні Причастя. Все решта – на розсуд самого подружжя. Апостол Павел пише про те, що чоловік та дружина не повинні ухилятися один від одного, крім коли це за згодою обох, на якийсь час для посту й молитви, а потім знову бути разом. У такому делікатному інтимному питанні чоловік та дружина можуть самі для себе вирішувати, коли їм утримуватися. З повагою, священик Андрій

  • здравствуйте батюшка, меня волнует один вопрос, мы недавно окрестили ребёнка было две пары, но в свидетельство о крещение записали только одну, является ли вторая пара моему ребёнку кресними родителями….При крещении они даже не держали ребёнка на руках… Заранее спасибо…

   • Здравствуйте, Иванна. Не могу Вам сказать, почему записали крестными только одну пару. Но если люди были вместе и молились, и если они будут дальше участвовать в судьбе этого ребёнка, – то они тоже являются крестными.
    С уважением, священник Андрей.

 9. Слава Богу. Підкажіть будь ласка, чи потрібно для вінчання обов’язково мати свідоцтво про хрещення?

  • Навіки слава Богу! Шановна Світлано, ми не вимагаємо обов’язково документів про хрещення, достатньо особистого усного свідчення. З повагою, священик Андрій.

 10. Добрий день. Якщо розбилась ікона, зроблена з гіпсу, що з нею потрібно робити?

  • Доброго дня, Тетяно. В іконі ми шануємо образ того, хто зображений на ній, а не матеріал, з якого ікону зроблено. Якщо ікона розбилася – тож, образ пошкоджено чи втрачено. Але із міркувань пошани можна закопати ці уламки у місці, по якому не ходять, тобто не на дорозі, а, наприклад, під деревом, чи на квітнику, чи десь у лісі… З повагою, священик Андрій.

 11. де можна скачати/придбати богослужбові тексти українською. Заздалегідь вдячний. Зі святом Різдва!

  • Текст Божественної літургії свт. Іоанна Златоуста українською можна знайти на цьому ж сайті (Молитви >> Божественна літургія).

 12. Добрый день!
  Скажите пожалуйста, могут ли оба свидетеля на венчании быть мужчинами? Или при выборе свидетелей значение имеет только то – крещенные они или нет?
  Спасибо!

  • Уважаемая Дарья,
   Пол свидетелей не имеет значения – теоретически могут быть и два мужчины или две женщины, хотя мне не приходилось встречаться на практике с такими ситуациями. Может быть и один свидетель, а не два. Конечно, свидетели должны быть крещеные, и не просто формально крещеные, но верующие христиане. Можно венчаться и вообще без свидетелей, если брак зарегистрирован государством (мы просим обязательно привезти с собой на венчание свидетельство о регистрации брака). С уважением, священник Андрей.

 13. чи обов”язково робиться вечеря по умершому на 40днів чи можна тільки обід?

  • Шановна Світлано, поминальна трапеза може бути обідом чи вечерею, не розумію, в чому тут різниця: чи тільки в часі (вдень-ввечері), чи в чомусь ще? З повагою, священик Андрій.

 14. Доброго дня. Порадьте, будь ласка, в такому питанні. Чи можна вдруге освячувати квартиру? Квартира освячувалась до проживання квартирантів. Після їхнього виїзду можна зробити це ще раз? Чи варто робити це ще раз?

 15. Доброго дня. Скажіть будь ласка як правильно буде українською мовою “Спаси і Сохрани”, “Спаси і Збережи” або “Врятуй і Збережи”? Бачила різні варіанти, а як має бути незнаю. Дякую

  • Доброго дня, Юлія. Варіанти перекладу можуть бути різні. Обидва є правильні. З повагою, священик Андрій

 16. Здравствуйте! Будем крестить у вас дочку. Подскажите, сколько это займёт времени и можно ли пригласить фотографа в храм?

  • Доброго дня! Хрестини тривають приблизно 40 хвилин, може бути трохи більше. Фотографа можете запрошувати. З повагою, священик Андрій.

 17. Добрий день! Минулої неділі ми похрестили сина і отець сказав прийти за тиждень для причащання дитинки. Чи обов’язковий цей ритуал і чи можна його провести в іншому Храмі (не там, де хрестили). І чи потрібно перед цим сповідуватися матері?

  • Христос воскрес! Шановна Тетяно, причастити дитину треба обов’язково, якщо хрещення для вас – не пустий ритуал, а дійсно посвячення дитини Богові. Причастя – найвища форма єднання віруючої людини з Господом Ісусом Христом. Тож і батьки, і діти мають причащатися регулярно. Діти – без сповіді, а батькам треба перед тим посповідатися. На нашому сайті в розділі “Найпоширеніші питання” знайдете інформацію про підготовку до сповіді і до Причастя. Дитину можна принести в наш собор для причащання кожного дня крім понеділка. В будні на 9:30, в неділю чи великі свята на 10:15. З повагою, священик Андрій

 18. Підкажіть будь ласка, чи можна мати романтичні відносини з хрещеним батьком своєї дитини в церкві при хрещенні присутній не був. Ми обоє не одружені.

 19. Добрий день Вам! У мене до Вас не зовсім звичне питання. Так сталося, що моя донька – православна УПЦ МП виходить заміж за хлопця, який є українським мусульманином. Його батьки православні і він був православним, але змінив віру. Я не можу вже нічого зробити, моя боротьба з нею доводить тільки до сварок і я сказала, що вона може робити так, як вважає за потрібне. Він не заперечує той факт, що вона християнка і згідно його віри треба піти в мечеть і взяти там шлюб. Він каже, що не проти взяти шлюб і в церкві.
  І в мене з цього приводу виникло таке питання, чи можна взяти шлюб згідно її віросповідання теж, чи є це можливим і прийнятним? Оскільки вона не має наміру відмовлятися від своєї віри і хоче бути чесною перед Богом.
  Підкажіть, будь-ласка. Спасибі.

  • Шановна пані Сніжано, у разі шлюбу з мусульманином потрібно тільки офіційно зареєструвати шлюб у відповідних державних органах, без вінчання в церкві. Так буде чесно перед Богом, оскільки мусульмани не вірують, що Ісус є Син Божий, а визнають Його тільки за пророка. З повагою, священик Андрій.

 20. Отче, я греко-католичка, хлопець православний УПЦ МП. Шлюб брати хочемо в УГКЦ. Які дозволи треба для цього?
  Попереднє моє питання помилкове, вибачте
  ВІДПОВІСТИ ↓

  • Шановна Ольга, наш собор належить до Православної Церкви України. Що робити в вашій ситуації, питайте у священиків УПЦ МП та УГКЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *