Ктитор собору

ктиторІгор Володимирович Лисов – голова Парафіяльної ради і ктитор Спасо-Преображенського собору, голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Нагороджений Відзнакою Предстоятеля УПЦ, церковними орденами св. апостола Андрія Первозванного, св. рівноапостольного князя Володимира І ступеня, св. благовірного князя Ярослава Мудрого, преподобних Антонія і Феодосія Печерських І ступеня, преподобного Іова Почаївського І ступеня, свт. Миколая Чудотворця, свт. Феодосія Чернігівського.

Нагороджений орденом України «За заслуги» І, ІІ та ІІІ ступенів. Має почесне звання «Заслужений будівельник України».

Спасо-Преображенський собор зведено з ініціативи та старанням Ігоря Лисова – почесного президента будівельної компанії “Ліко-Холдинг”.

“В усі часи храми нагадували людям про небесний світ, шлях до якого починається тут, на землі”, – говорить ктитор. Коли приймалося рішення про будівництво храму, на Теремках та у прилеглій частині Голосіївського району церков не було. Ігор Володимирович тоді прийняв рішення не використовувати “типовий” проект, а побудувати унікальний архітектурний шедевр – храм мав бути наповнений світлом, виглядати сучасно і водночас традиційно.

Ігор Володимирович очолив парафіяльну раду собору. Саме на його прохання Блаженніший Митрополит Володимир надав собору унікальний статус – ставропігію.

Орден свт. Феодосія Чернігівського - ктитору храма

Орден свт. Феодосія Чернігівського – ктитору храма від Блаженнішого Митрополита Володимира

Свій церковний послух Ігор Володимирович сприймає як служіння Богові та ставиться до нього з великою відповідальністю. Не дивлячісь на купу справ, він часто буває в храмі, оперативно вирішує поточні господарські проблеми, докладно вникає в усі питання, що стосуються повсякденного життя собору.

Ігор Володимирович власноруч привіз до Преображенського собору першу реліквію – камінь з вершини Святої Гори Афон. На вершині цієї гори, що височить над півостровом Афон – уділом Божої Матері і чернечею республікою – зведено невеличкий храм на честь Преображення Господнього. Камінь з Афону вмонтовано у мозаїчне зображення престолу в композиції “Євхаристія (Причащення апостолів)”, що у вівтарній абсиді собору.

З того часу духовний зв’язок собору з Афоном не переривається. В храмі є чимало ікон, які ктитор придбав або спеціально замовив у монастирях Афону для Спасо-Преображенського собору. Це безцінний скарб собору – ікона Богородиці “Пантанасса (Всецариця)”, точна копія святині монастиря Ватопед, перед якої ми правимо щосереди акафіст. Це також Іверська ікона Богородиці, ікони святого Пантелеймона цілителя і преподобного Серафима Саровського, а також чудова ікона святого великомученика Георгія, спеціально написана у монастирі Ксенофонт з молитвою про мир в Україні.

Читайте інтерв’ю Ігоря Лисова в журналі “Храмоздатель”

Митрополит Олександр (Драбинко) і ктитор храму Ігор Лисов

Старанням і коштом ктитора Спасо-Преображенський собор продовжує прикрашатися і радувати парафіян і гостей. Від Покрови 2010 року в храмі щоденно правиться богослужіння, а від Покрови 2015 року – щоденна Божественна літургія. До храму приїжджають гості та прочани з усього світу. Спасо-Преображенський собор стає обов’язковим пунктом під час привезень в Україну видатних християнських святинь.