Божественна літургія у неділю 3 лютого та інтронізація Блаженнішого Митрополита Епіфанія

У неділю 3 лютого настоятель нашого собору митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр і Голова Парафіяльної ради Ігор Лисов, митрополичий хор під управлінням Олександра Тарасенка та священик Ростислав Воробій взяли участь в інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія. Інтронізація відбулася у соборі Святої Софії – Премудрості Божої. На Митрополичий престол Блаженнішого Епіфанія возводили митрополит Гальський Емануїл зі Вселенського Патріархату, митрополит Макарій, який раніше очолював УАПЦ, та митрополит Вінницький і Барський Симеон, який був раніше в УПЦ МП. Колишній патріарх УПЦ КП Філарет не прибув на інтронізацію через стан здоров’я. За літургією також співслужили первоієрархи українських церков в Північній Америці, які перебувають під омофором Вселенського Патріархата: митрополит Юрій (Каліщук), первоієрарх УПЦ в Канаді, та митрополит Антоній (Щерба), первоієрарх УПЦ в США. Перший виголос Божественної літургії подав архімандрит Алексій (Мадзіріс), настоятель монастиря Ксенофонт на Святій Горі Афон.

Митрополит Епіфаній став наймолодшим Предстоятелем у православному світі. У день інтронізації йому виповнилося рівно 40 років.

В цей самий день Божественну літургію в нашому соборі очолив протоієрей Андрій Дудченко. Проповідь на Апостольське читання сказав о.Андрій, на Євангеліє – протоієрей Миколай Тишкун. Після служби разом із парафіянами заспівали многая літа Предстоятелю ПЦУ Блаженнішому Епіфанію.

Тим часом до Православної Церкви України увійшли вже 200 парафій з УПЦ Московського Патріархату.

За сприяння голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова Божественна літургія з нашого собору транслювалася наживо тут на нашому сайті та на YouTube-каналі Спасо-Преображенського собору.

Пропонуємо також переглянути офіційну трансляцію інтронізації Предстоятеля ПЦУ зі Святої Софії Київської:

Божественна літургія у неділю 3 лютого та інтронізація Блаженнішого Митрополита Епіфанія: Один коментар

  1. Дякуємо за можливість дивитись у прямому ефірі. А також можна переглянути запис, переосмислити проповідь. Це дуже важливо, особливо тоді, коли фізично невзмозі бути присутнім. Дякуємо за завжди корисні для душі проповіді. В соборі
    все гармонійно. Дякуємо за ВСЕ! Господи, слава Тобі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *