Про автокефалію і риштовання Церкви: в соборі спілкувалися з архімандритом Кирилом Говоруном

Вчора ввечері, 4 січня, парафіяни та гості нашого собору спілкувалися із всесвітньо відомим богословом архімандритом Кирилом Говоруном, який презентував свої книги про Церкву та поділився думками щодо автокефалії Православної Церкви України, Томосу та завдань на майбутнє. Бесіда відбулася з благословення митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра та за підтримки Голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова.

Пропонуємо прочитати основні тези бесіди, переглянути відеозапис і фоторепортаж.

Відео: Сергій Плотницький. Фото: Максим Сидоренко.

Конспект лекції від нашої парафіянки Лілії Клочко:

В цікавий час ми живемо. Ось-ось фейсбук зарясніє червоними повідомленнями «Томос Є!»… На цьому фоні – крайнощі. Одні бігають і по всіх усюдах проклинають томос, накладають заборони, лякають неканонічністю, інші – обожнюють томос, возвеличуючи його, займаючись ідолопоклонством. Маємо уникати обох крайнощів. Церква – це всі її люди, які мають вірити розумно.

Автокефалія – це не самоціль, а інструмент ГРОМАД. Важливо читати інструкцію до інструменту, щоб його використовувати. Це той інструмент, який об’єднає суспільство, але який потрібно тримати в порядку і увесь час лагодити. Вже зараз він потребує ремонту. Автокефалії в світі в будь-який момент виникають і так само раптово зникають, якщо цю “інженерну конструкцію” не використовувати для об’єднання.

Що найважливіше? Подолано розкол. Розколу в Україні вже немає! Забудьте про розкол! Створена нова ситуація в Україні. Відновлено єдність українського православ’я. Для кого єдність є пустим звуком – створюють розкол і зіткнення. Від кожного з нас зараз залежить, як використають цей наданий інструмент єдності.

З точки зору канонів, Константинополь все зробив бездоганно щодо легітимізації Православної автокефальної Церкви в Україні. Усі процедури відбувалися у повній відповідності до канонів. Цей приклад є фантастичним за чистотою, виваженістю каноністики. В історії мало таких бездоганних прикладів надання автокефалії.

Що ще важливо? Наразі в Україні залишатимуться дві паралельні структури: ПЦУ і УПЦ МП. Але людей не має турбувати, до якої церкви ходити, адже до кожної з цих православних церков можна ходити. Всі суперечки, які ведуться щодо правильності/неправильності церков в Україні, виключно другорядні. Якщо люди не бачать, заради чого вони йдуть до церкви, значить, в людей збита оптика, вони не розуміють, заради чого варто туди йти. Після 11 жовтня 2018 року говорити про розкол в Україні – це фантазії. Важливо зрозуміти, що немає проблем в тому, чи ходити до Лаври, чи до Володимирського собору чи до Спасо-Преображенського тощо… Зараз розкол абсолютно уявний, люди живуть зі своїми фантазіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *