Восьма річниця освячення собору

Вісім років тому, 13 жовтня 2010 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир на запрошення Голови Парафіяльної ради Ігоря Володимировича Лисова освятив наш Спасо-Преображенський собор, який почали будувати за п’ять років до того, на свято Покрови Пресвятої Богородиці 2005 року. Блаженніший Предстоятель Української Православної Церкви прийняв парафію собору у свою ставропігію і за поданням Голови Парафіяльної ради призначив клир собору. Від того дня парафія почала своє повноцінне життя у лоні Української Православної Церкви, в спілкуванні з іншими помісними Православними Церквами світу. Від того ми приймали численних гостей з Константинопольської, Єрусалимської, Грузинської, Елладської та інших Церков та їздили в паломництво до найголовніших святинь православного світу. На прохання парафії Блаженніший владика Володимир благословив вживати у богослужінні українську мову разом із церковнослов’янською, а по суботах служити літургії повністю українською.

Від дня освячення собор прикрасився чудовими мозаїками, які виконані колективом під керівництвом Юрія Левченка. Поруч збудовано дзвіницю з найбільшим в Україні карильйоном, а на її першому поверсі старанням Ігоря Лисова та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) відкрито Музей Блаженнішого Митрополита Володимира. В соборі співає митрополичий хор під управлінням заслуженого діяча мистецтв України Олександра Тарасенка. За останній рік відкрито два бічні приділи собору – на честь Богоявлення та Успіння Пресвятої Богородиці. Богослужіння правляться щоденно, ведеться просвітницька робота з дітьми та дорослими.

Вітаємо парафіян із восьмою річницею освячення собору і запрошуємо до спільної молитви під Покровом Пресвятої Богородиці у неділю, 14 жовтня цього року. Молімося за мир в Україні та за церковне єднання і примирення!

Восьма річниця освячення собору: Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *