Богослужіння на Вхід Господній в Єрусалим, у Вербну неділю

Сьогодні, 1 квітня, у Вербну неділю, на свято Входу Господнього в Єрусалим, в нашому соборі служили дві Божественні літургії. Ранню очолив протоієрей Василій Сабанюк, а пізню – митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр у співслужінні духовенства храму та разом із вірним народом Божим. Після Апостолу проповідував протодиякон Сава Заріцький, проповідь після Євангелія сказав протоієрей Андрій Дудченко. Після заамвонної молитви на літургії, а також вчора на всеношній після читання Євангелія освятили верби та пальмове листя – які віряни і духовенство тримають під час служби на знак того, що й ми зустрічаємо Царя Ісуса – Спасителя світу.

За сприяння голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова Божественна літургія транслювалася наживо на нашому сайті та на YouTube-каналі Спасо-Преображенського собору.

Проповідь протодиякона Сави Заріцького на Апостол:

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Щойно ми почули Послання апостола до Филип’ян, де вказувались настанови для подальшого життя. «Радійте завжди в Господі» – чому радіти? Тому що ви християни, тому що гріхи ваші прощені, тому що маєте благодать Святого Духа, тому що живете святою силою Його, тому що співстраждаєте з Господом і, без усякого сумніву, маєте надію сподобитись славного воскресіння. Ось чому радуватись – каже святитель Феофан Затворник.

Далі ж ми чуємо слова апостола про довіру до Господа. «Hе турбуйтесь нi про що, але завжди в молитвi та проханнi з подякою вiдкривайте свої бажання перед Богом…»

Що буває, якщо ми довіряємо ближньому якісь свої турботи, які він готовий взяти на себе? – нам від цього легше. Але виключно тоді, коли ми не картаємо себе сумнівами: «А він точно зробить так, як потрібно? А він не підведе?» Грішна людська природа така, що людина дійсно може вас підвести. А Господь не підведе ніколи. І один-єдиний є випадок, коли Господь, Якому ви довірили вирішення якось свого питання, Його не вирішує – вам не потрібен результат, він зашкодить вам на шляху до Бога.

Апостол говорить про прохання з подякою. Якщо ми ближнього свого про щось попросимо і не подякуємо потім за зроблене, то чи буде нам хтось допомагати ще раз? А звертаючись до Господа з будь-яким проханням, чи завжди ми дякуємо?

Господь у Своїй всеохоплюючій любові до Свого творіння – людини – охоче робить усе на її користь. Тож, коли у вас є невирішене питання, не потрібно постійно взивати до Бога: «Хочу саме так». Довірте Йому Самому і метод вирішення проблем, і саме вирішення.

Ну, не може бути так, щоб люблячий Отець навмисно зробив би щось, що зашкодить Його дитині. А головне добро, яке ми можемо отримати від нашого Небесного Отця – вільний шлях до нього. Тож вірмо – усе, щоб не ставалося по молитвам до Нього, звільняє нам дорогу до Його Царства.

Амінь.

Богослужіння на Вхід Господній в Єрусалим, у Вербну неділю: 3 коментарі

 1. Щиро дякую Господу за ктитора Ігоря , чиє серце він розположив до себе і дає нам немічним бути присутніми на Богослужіннях, хоча б і віртуально.
  Дякую за такі пояснення Послання дияконом Іваном, за нашу відповідальність перед Богом за наших ближніх
  А також за побажання о. ВІТАЛІЯ зустріти в своєму житті (ще земному) Господа, щоб і після смерті мати радісну зустріч із Ним.
  Храни всіх Господь!!!

 2. Дякую Богу ,що можу бути знову славити Господа разом з вірними, хоч і віртуально.
  Трансляція чудова.
  Слава Богу за все.

 3. Дякую Богу і організаторам, спонсорам трансляції за можливість бути причасником чудового Богослужіння .
  Від свічі Владики запалити свою свічу ВІРИ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *