Друга неділя Великого посту: святителя Григорія Палами і преподобних отців Печерських

Сьогодні, 4 березня, у другу неділю Великого посту в нашому соборі служили дві Божественні літургії. Ранню очолив протоієрей Миколай Тишкун, а пізню – благочинний собору протоієрей Валерій Кравець у співслужінні духовенства храму та разом з усім вірним народом Божим. Цієї неділі Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Палами та всіх преподобних отців Києво-Печерських. Після Апостолу проповідував протодиякон Сава Заріцький, проповідь після Євангелія сказав протоієрей Валерій Кравець.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр цього дня співслужив Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію за Божественною літургією у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За сприяння голови Парафіяльної ради Ігоря Лисова Божественна літургія транслювалася наживо на нашому сайті та на YouTube-каналі Спасо-Преображенського собору.

Читання Апостолу:

Проповідь протодиякона Сави Заріцького на Апостол:

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Щоразу за Божественною літургією ми чуємо уривки послань апостолів, їхні звернення до когось: груп осіб – до коринфян, до галатів, одної особи – Тита, Тимофія, є соборні послання. Сьогодні читався уривок із Послання до євреїв. Уся перша глава цього послання була присвячена описанню величі Спасителя. Ми слухали останні кілька речень цієї глави. Далі апостол Павло дає настанову: «Тому ми повинні бути особливо уважні до того, що чули, щоб не відпасти». Заклик стояти у вірі не стосується лише євреїв, до яких звертався апостол Павло, нині цей заклик стосується усіх нас.

У єврейському середовищі, до якого були адресовані ці слова, порушення закону було неприпустимим, ще гірше – відвернутися від проповідання благодаті, та найгірше насправді ось що – заявити про прийняття Слова, а потім нешанобливо поводитися з ним, відрікатися від нього і повертатись до іудаїзму чи якоїсь іншої релігії. Це – відступництво, а відступнику Святе Письмо не залишає ніякої надії.

Священномученик Іриней Ліонський зауважив, що «віруючі вірять за власним вибором, так само як і не погоджуються з Христовим вченням за власним вибором… Тим, хто перебуває в своїй любові до Бога, Він дає спілкування з ним. Через відступництво хтось втрачає цю можливість, і навіть відчуває усілякого роду кари. Але не сам Бог таких людей карає, ця кара на них, бо вони позбавлені того, що є благо».

Тож пам’ятаймо настанову апостола Павла: «ми повинні бути особливо уважні до того, що чули, щоб не відпасти». Легковажно та лицемірно було б думати, що нас ці слова не стосуються. Амінь.

Читання Євангелія:

Повний запис відео буде доступний для перегляду після обробки на сервері:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *