Божественна літургія у неділю 3 грудня

Сьогодні, у неділю 3 грудня, Божественну літургію у Спасо-Преображенському соборі очолив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр у співслужінні кліриків храму. Сьогодні вперше у нашому соборі за богослужінням виголошували проповідь після Апостольського читання (протодиякон Ростислав Воробій). Проповідь після Євангелія сказав протоієрей Миколай Тишкун.

Завтра, на свято Введення Божої Матері у Храм, в нашому соборі буде відслужено дві Божественні літургії. Нічну літургію (початок о 0:00) у Богоявленському приділі очолить митрополит Олександр. Пізню літургію о 9:00 очолить благочинний храму протоієрей Валерій Кравець.

За підтримки голови Парафіяльної ради собору Ігоря Лисова богослужіння транслювалося наживо на нашому сайті та на національному телеканалі “Перший Ukraine”.

(Відео буде доступне для перегляду після обробки на сервері)

Проповідь прот. Миколая Тишкуна на Лк.12:16-21.

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Дорогі брати і сестри! Ми щойно з вами уважно прослухали притчу, в якій Ісус розповідає про чоловіка-багатія, назвавши його «нерозумним».

Для розповіді цієї притчі Христа спонукала розмова між Ним та людиною, що підійшла з проханням втрутився в спір між своїм братом, який не хотів віддати частину майна батьківського спадку. Але Спаситель каже йому: «Чоловіче, хто ставив мене за суддю або посередника між вами?» І звернувся Ісус до всіх присутніх: «Пильнуйте себе, остерігайтеся зажерливості, тому що життя людське не залежить від достатку його майна» (Лк 12:14-15)

То чому ж Ісус називає чоловіка із притчі нерозумним?

Тому що цей чоловік, зібравши величезний врожай та розмістивши його в нових великих сховищах, розмірковував про себе: «Тепер я маю удосталь добра на багато років. Відпочивай, їж, пий, веселись». Чоловік впевнений в тому, що його багатство забезпечить йому безтурботне життя на довгі роки. Нарешті він може забути про роки виснажливої праці і провести час у відпочинку.
Але цей чоловік думаючи так, жорстко помилився в розрахунках. Через такі самонадіяні та егоїстичні плани він підпав під Божественне засудження.

Тому Бог йому й каже: «Нерозумний чоловік, цієї ночі ти втратиш своє життя. Кому дістанеться добро, що ти зібрав?» В цих словах вважається нерозумною людина не тому, що вона є обмежена інтелектом, але через те, що в своєму повсякденному житті живе без Бога, думаючи, що все залежить від кількості нажитого нею майна, та будує свої плани незалежно від Господа. Багатій з притчі планував жити довго, на своє задоволення. Але Бог говорить: жити тобі залишається недовго, в цю ніч прийдуть за твоєю душею. Йому прийдеться дати звіт про те, як він розпоряджався даром життя і тим добром, що його наділив йому Бог.

Ісус, ніби підсумовуючи сказану притчу, далі коментує її наступними словами: «І так станеться з кожним, хто збирає скарби для себе, а не багатіє для Бога». Господь, засудивши дії нерозумного чоловіка та забравши його життя, попереджає і нас про те, що осуд неминучий тому, хто піклується лише про себе, хто присвоює собі земне добро, що не являється нашою власністю, а по-справжньому належить Богу. Ми лише є тимчасовими розпорядниками майна. Нам потрібно бути мудрими управителями наділеного нас земного блага, вживаючи його на користь нашим ближнім – людям нужденним, скривдженим і стражденним. Будемо пам’ятати з вами, дорогі брати і сестри, слова Христа Спасителя про те, що необхідно збагачувати себе в очах Божих, через довершені справи любові. А також, щоб навіть в кожному нашому слові віяло Духом, щоби воно могло війти у вічність. Кожен наш вчинок повинен бути наповненим життям, усією силою та глибиною любові і благоговіння по відношенню до кожного та до всіх.

Розміркуємо та вдумаємося в Слова Господні, і якщо так буде, тоді кожен вчинок, кожне слово здобуде масштаб вічності і засяє багатством Божої Слави.

Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *