У соборі пом’янули жертв голодоморів

У суботу 25 листопада у Спасо-Преображенському соборі молитовно пом’янули жертв українських голодоморів. За Божественнною літургією, яку очолив благочинний протоієрей Валерій Кравець, було піднесено особливі заупокійні молитви. Після літургії було відправлено заупокійну літію за усіх спочилих від голоду, загиблих у роки гонінь від безбожної влади, а також у часи цьогорічних протистоянь та полеглих на війні, що триває на сході України.

Щорічний національний пам’ятний день жертв голодоморів в Україні припадає на четверту суботу листопада.

* * *

Варто зауважити, що за життя блаженної пам’яті Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир завжди брав участь у поминальних заходах та відправляв заупокійні богослужіння за жертвами Голодоморів, а також багато зробив для увічнення пам’яті загиблих від голоду, адже знає про ці страшні часи не з чуток. Від Голодомору постраждала сім’я майбутнього Предстоятеля. Про це Блаженніший владика згадував у книзі “Піст від диявола”, що була видина з його благословення у 2003 році. Увірвавшись до батьківської хати, червоноармійці забрали останню горстку крупи, якою мати хотіла накормити одного з братів владики Володимира. Його Блаженство народився через кілька років після після часів лихоліть, але відчув на собі голодомор 1946-1947 років.

У 2008 році владика Володимир на сільському цвинтарі в рідних Марківцях освятив пам’ятник односельчанам, померлим під час Голодомору 1932–1933 років. Цей монумент був виготовлений з ініціативи та на кошти Його Блаженства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *