Найвища точка Православ’я України «Український Афон»: Храм Пророка Іллі (УПЦ)» – ктитор Ігор Лисов

19 листопада 2011 року на горі Високий Верх (висота 1176 метрів над рівнем моря), що знаходиться на території Росохацької сільської ради Сколівського району Львівської області, відкрито та освячено храм пророка Іллі за участі представників місцевих органів влади, духовенства та громади. Храм зведений у 2009-2011 роках з благословення монахів Святої гори Афон коштом та стараннями ктитора Спасо-Преображенського собору Ігоря Лисова.

Ігор Лисов, ктитор храму (19 листопада, гора Високий Верх):

− Шановні святі отці, шановна громадо! Сьогодні для мене дуже святковий день, адже ще одна зіронька запалала на небосхилі − з’явився храм пророка Іллі. Дійсно, я дуже полюбив цей край, і приїжджаю сюди вже понад 10 років, де живуть такі гарні люди. Дуже вдячний Володимиру Миколайовичу Мельникову за те, що ми знайшли з ним спільне порозуміння. Чесно кажучи, коли я приїжджаю до вас, то відчуваю себе, як вдома.

Історія гори Високий Верх непроста для мене особисто. Я мав чудову нагоду підійматися на святу гору Афон чотири рази (авт. − Греція, висота 2033 метри). На самій вершині цієї гори є храм Преображення Господнього. І мені Господь Бог доручив побудувати храм Спасо-Преображенський. Якщо хтось буде у Києві – будь ласка, заходьте, це дійсно витвір мистецтва, адже в ньому 800 кв. м. мозаїки, виробленої з природних матеріалів.

А храм пророка Іллі збудований після чергового паломництва на гору Афон: я зайшов разом зі своїми друзями, Володимир Георгійович Волковинський був разом зі мною. Коли спускалися з гори, зайшли в Іллінській храм (велика церква, що була збудована у стилі «бароко»). В ній знаходилася невеличка громада монахів у складі 12 чоловік. І ігумен цієї церкви підійшов до мене й спитав, як мене зовуть, після чого сказав: «Ти – особливий, ось тобі ключ – відкривай храм». Після того, я його спитав: «А якщо ми щось аналогічне збудуємо в Україні, Ви благословляєте це?», а він у відповідь: «Благословляю». Потім я шукав місце, де можна звести церкву і щоб вона мала звучну назву.

На сьогоднішній день, я вважаю, що храм пророка Іллі є найвищою точкою Православ’я України. Цей храм збудовано дійсно для території, для всіх православних. Я вважаю, що Бог – один. І Православ’я – теж одне. Тому кожен, хто бажає – має право приходити в храм пророка Іллі.

Ми й надалі будемо робити все, щоб відроджувати нашу країну, духовність та націю! Бажаю всім, щоб ми завжди пишалися Україною, своїми дітьми і вірили в світле майбутнє нашої Батьківщини. Хай Господь Бог вас всіх береже!

Микола Романішин, Голова Сколівської районної ради (19 листопада, гора Високий Верх):

− Враження дійсно емоційно позитивні, тому що все, що робиться в нашому районі, це лише для його розвитку. Цей збудований прекрасний храм пророка Іллі бере свій початок три роки тому назад, коли Ігор Володимирович привіз камінь зі Святої гори Афон та заклав його у новоспоруджений Хрест.

Сьогоднішня подія – справжнє свято для жителів нашого району. Коли Ігор Лисов сказав, що цей храм стане найвищою точкою Православ’я України, то це нас обнадіяло, що коли цей чоловік щось говорить – він це й зробить. І як там не було, на горі висотою більше 1100 метрів щось будувати – це дуже складно: це дуже складні умови. Це мабуть набагато складніше в коштах, ніж будувати в Києві, у Львові чи у долині, скажімо так.

І те, що було зроблено, а я бачив, як це робилося, з якими потугами, і при підтримці Мельникова Володимира Миколайовича, – слава Богу, що ми сьогодні побачили прекрасний храм – це свято і для місцевої громади, і для Сколівського району. І ми віримо в те, що сюди люди будуть ходити молитися, набиратися Карпатського духу з висоти майже пташиного польоту, сюди будуть приїжджати туристи, які полюбляють ходити цими хребтами, Росоханськими полонинами. Ми сподіваємося, що цей позитив і аура, що відчувається і яка тут є – буде розноситися по всій Україні.

Ми завжди будемо раді гостям, туристам, християнам і всім, хто захоче сюди приїхати.

Михайло Ярославович Гнатишин, голова Сколівської районної державної адміністрації (19 листопада, гора Високий Верх):

− Перш за все, хочу сказати велике спасибі Ігорю Володимировичу за чудо, яке створено на горі. Велике спасибі команді, яка працювала тут, бо як би там не було, всі ми знаємо, що щось будувати, а ще й на висоті, а ще й коли немає дороги – це надзвичайно складно і в таких умовах, що майже під зиму фактично здається об’єкт, тому велике спасибі всім.

Хочу ще наголосити на тому, що ця церква збудована, в першу чергу, для нашої території, для громадян і подорожників, тих християн, які будуть сюди приходити і молитися.

Тож, хай не заростає стежка ні травою, ні лісом. І щоб ми завжди, як мінімум один раз у рік, у такому товаристві, а то й більше, разом зі священиками могли прийти сюди і відслужити службу Божу і помолитися Господу Богу.

02 грудня 2011 року, м. Київ, нагородження:

Експертною комісією Книги рекордів України встановлено та зафіксовано національний рекорд: Найвища точка Православ’я України «Український Афон»: храм пророка Іллі (УПЦ).

Відтак, 02 грудня 2011 року в Києві відбулося офіційне нагородження представниками Книги рекордів України ктитора храму Ігоря Лисова у зв’язку зі встановленням всеукраїнського рекорду (категорія «Благодійність»).

Ігор Підчібій, представник національного проекту Книги рекордів України:

− Сьогодні відбулося дійсно важливе свято для країни, ще одне свідчення доброї справи, щоб буде занесене до Книги рекордів України. Так склалося, що є деякі категорії в нашому проекті, які ми заповнюємо з більшим задоволенням, ніж інші. Для нас дуже цікаві події, що стосуються дітей та благодійності. Як раз сьогодні мова саме йде про це.

По попередній заявці ми проводимо експертизу про встановлення рекорду: досліджуємо чи було щось подібне в нашій країні або за її межами. Сьогодні мова йде про Україну і я можу сказати, що − так, дійсно, − результати експертизи на 100% довели щодо українського рекорду та встановленого досягнення. Тому я хочу зачитати текст почесного диплому Книги рекорду України, щоб всі зрозуміли про що йде мова.

Ми хочемо поздоровити організатора цього рекорду Ігоря Володимировича Лисова у зв’язку із встановленням рекорду України (категорія «Благодійність»): Найвища точка Православ’я України «Український Афон»: храм пророка Іллі (УПЦ).

Опис рекордного досягнення: 19 листопада 2011 року на горі Високий Верх (висота 1176 метрів над рівнем моря), що знаходиться на території Росохацької районної ради (Сколівський район, Львівської області), відбулося відкриття та освячення храму пророка Іллі, що зведений у 2009-2011 роках з благословення монахів Святої гори Афон коштом ктитора храму Ігоря Лисова. Місце фіксації рекорду: гора Високий Верх (Росохацька сільська рада, Сколівський район, Львівська область). Диплом підтверджує факт реєстрації досягнення, як рекорду України, і виступає свідченням загального визнання.

 

Ігор Лисов, ктитор Храму:

− Дуже дякую, за високу оцінку з боку національного проекту «Книга рекордів України».

Історія, що пов’язана з горою Афон, дуже давня. Я вдячний архієпископу Олександру за те, що в цьому році відбулося паломництво на святу гору (авт. − Греція).

Храм пророка Іллі ми будували понад трьох років, починаючи з 2008. Храм має достатньо цікаву історію, адже благословення на його будівництво ми отримали від самого ігумена Іллінського храму, що знаходиться на святій горі Афон. І з того часу почалася робота над самим проектом церкви, її архітектури тощо.

Спочатку над цим проектом працював Геннадій Василенко, а вже потім його доробляв митець Юрій Левченко. Дмитро Денісенко – це також один із активних учасників створення та реалізації будівництва Храму. До речі, в цьому році під час святкування Покрови архієпископом Олександром було освячено Хрест, що знаходиться в храмі пророка Іллі.

Сьогодні храм вже живе своїм життям. Мені розповідали мешканці, що якось приїхали на гору, а в ньому відчинені двері та четверо монахів ведуть службу. Зазначу, що достатньо високо оцінили роботу й представники Сколівської районної ради та Росохацької сільської ради. Також знаменністю є й те, що поряд із храмом високо на горі знайдено джерело із кристально чистою водою.

Я завдячую всім, хто взяв участь у будівництві храму пророка Іллі, − в нас вийшов дійсно справжній витвір мистецтва. Дякую національному проекту «Книга рекордів України» за високу оцінку нашої роботи та за встановлення рекорду: Найвища точка Православ’я України «Український Афон»: храм пророка Іллі (УПЦ).

 

Архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, настоятель Спасо-Преображенського собору:

− Перш за все, Ігорю Володимировичу, дозвольте подякувати за все, що ви робите. Ваша віра являється не пустодзвонною: Віра ваша не як «дзвін, що даремно звучить», а віра ваша виявляється із ваших справ і вона реалізується в тому, що ви робите.

В доповнення до отриманого високого диплому − звичайно, визнання рекорду являється великим і гідним, − але одночасно з тим прийміть церковне благословіння із нагородою Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

Нехай почиває благословіння на вас, на всіх працівниках, на всіх тих руках, які доклали свого труда, щоби храм пророка Іллі на горі Високий Верх все ж таки був. Моя країна – православна Україна!

Найвища точка Православ’я України «Український Афон»: Храм Пророка Іллі (УПЦ)» – ктитор Ігор Лисов: 3 коментарі

  1. Вражена до глибини душі! Колосально! Завдяки саме таким людям,як пан Лисов,відчуваєш гордість за свою країну та її людей.Хай Гоподь перебуває з цією людиною і Матір Божа тримає над ним святий покров! “Ще не вмерла Україна!…”

  2. Пінґбек: Митрополит Олександр відправив літургію на найвищий точці Православія в Україні | Спасо-Преображенський собор

  3. Строго кажучи..
    Таке враження, що ніхто: ні владика, ні Книга рекордів не чули про Свято-Троїцький Дуконський монастир УПЦ МП, обитель в Чивчинських горах, найближче село – Пробійнівка, 15 км, настоятель – отець Тит (Драчук)

    Монастир – на висоті понад 1400 м. У 2014 році там жили настоятель і 2 послушники

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *